Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,75 / Satış: 5,78
€ EURO → Alış: 6,34 / Satış: 6,36

Moto Kurye Olmak Mı İstiyorsunuz?

Moto Kurye Olmak Mı İstiyorsunuz?
  • 19.02.2017
  • 966 kez okundu

Moto kurye isminden de belli olduğu gibi motosiklet kullanarak ulaştırılması gereken paketlerin müşterilerden alıp istendiği adrese gönderilmesidir.

Moto kurye isminden de belli olduğu gibi motosiklet kullanarak ulaştırılması gereken paketlerin müşterilerden alıp istendiği adrese gönderilmesidir. Peki, İstanbul gibi büyük trafik yoğunluğu çok olan yerlerde ihtiyaç haline gelmiş olan moto kurye hizmeti için neler yapılması gerekiyor. İlk öncelikle A2 ehliyetinizin bulunması gerekiyor. Dikkat sorununuzun olmaması gerekiyor. Malum trafikte gününüz geçecek gözünüzde, kulağınız da el ve ayaklarınızda bir problem olduğu taktirde büyük problemlere yol açabilirsiniz. Öğrenim düzeyi en düşük ilkokul mezunu olmanız şarttır. Tabi en önemli olanlardan biriside Türkçe konuşmanız yani diksiyonunuzda problem olmaması gerekir çünkü bu işi yaparken karşı tarafla muhattap olacağınızdan dolayı bir iletişim sorununuzun olmaması gerekiyor. Diksiyonunuz da sorun olursa karşı tarafta anlaşmanız da zorlaşacağı için diksiyona önem verilmektedir.

Motor Kurye İşi Risklimidir?

Bildiğiniz gibi bir çok işte risk durumu vardır peki bu risk durumu moto kurye için de geçerlimidir? Maalesef bu meslekte de bu risk vardır. Sonuçta trafiğe çıkıyorsunuz ve her araç sizin için bir tehlikedir. %60 civarında risk taşıyan bu meslek çalışanları veya bu mesleğe giriş yapacakların hangi adımları uygulaması gerekiyor. Tabii ilk önce motor kullanmayı iyi bir şekilde bilmelisiniz. Yani bir acil durumda ne yapabileceğinizi bilmeniz ve panik yapmamayı bilmeniz gerekmektedir. Panik ve acemiliğin ölüme yol açma olasılığı yüksektir. Motor konusunda eğitimi alıp kendinizi geliştirmeniz gerekir. Sonrasındaysa motor kurye firmalarına başvurup ve kendisinden talep edilen belgeleri firmaya vermesi gerekiyor.

Motor Kurye Seçiminde Dikkatli Olmak Gerekiyor.

Günümüzde bulunan her işi kimse dünyaya bilerek gelmiyor. Her iş zamanla öğreniliyor. Öğrendiğiniz işte kendinizi geliştirip o iş hakkında usta olup deneyiminizi yükseltebilirsiniz. Böylelikle zaman içerisinde  işin en iyisi olma şansınız vardır. Bir çok işin yapısı böyleyken moto kuryelikte de işin yapısı böyledir. Hem kolay hem hızlı bir şekilde öğrenebileceğiniz moto kuryelik işi seçiminde maaş yapısına dikkat etmelisiniz. İstanbul’da Büyükçekmece moto kurye işleri biraz daha fazladır. Eğer sizde Büyükçekmece de oturuyorsanız işi öğrendikten sonra Büyükçekmece moto kuryelik işlerine başvurabilirsiniz.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ