Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,50 / Satış: 6,52

Otopay Ve Paykasa Arasında Bir Fark Var Mı?

Otopay Ve Paykasa Arasında Bir Fark Var Mı?
  • 17.10.2017
  • 453 kez okundu

Otopay

Türkiye’de kullanımda olan bir ödeme aracıdır. Yeni olmasına rağmen önemli oranda kullanımı söz konusudur. Her ne kadar diğer ödeme araçlarının biraz gölgesinde kalsa da istikrarlı bir yükseliş grafiği çizmektedir. Kullanım olanakları ve avantajları bakımından diğer ödeme araçlarından farkı bulunmamaktadır. Puan sistemine göre çalışan otopay güvenilir ödeme araçlarındandır.

Paykasa

Paykasa Türkiye’de kullanımda olan bir internet tabanlı ön ödeme aracıdır. Önemli sayıda bir kullanıcı sayısına sahip olan Paykasa, diğer ödeme araçları ile önemli bir rekabet halindedir. Kullanışlılığı, özellikleri ve kolay ulaşılabilirliği gibi konularda tercih edilirliği yüksek olan ödeme aracının geniş bir yelpazede kullanım alanının olması, üyelerinin memnuniyetini arttıran ve tercihini pekiştiren bir durumdur. Paykasa ile oyun ve alışveriş sitelerine ödeme yapmak ve kullanmak mümkündür.

Otopay mı Paykasa mı

Otopay ile Paykasa tercih edilirlik bakımından birbirine en yakın iki ödeme aracıdır. Aynı zamanda birbirleri ile yarış halinde olan bu iki ödeme aracı otopay mı Paykasa mı sorusuna cevap verilmesini zorlaştıracak kadar birbirlerine yakın bir çizgide hareket etmektedirler. Kullanım alanları ve tercih edilirlikleri bakımından incelendiğinde birlikte kullanıldıkları fazla görülmemektedir. Herhangi bir sitede otopay tercih edilirken başka bir sitede Paykasa tercih edilebilmektedir.

Otopay mı Paykasa mı sorusuna cevap vermek için kullanılan sitelerin tercih edilirliğini dikkate almak da gerekmektedir. Herhangi bir alışveriş veya bahis sitesi diğer sitelere göre daha çok tercih ediliyor olabilir. Bu durum bu sitenin anlaşmalı olduğu ön ödeme aracını da ön plana çıkartacaktır. X sitesinde otopay kullanılıyor ve x sitesi benzer sitelerden daha çok ziyaretçi ve kullanıcı alıyorsa x sitesinde kullanılan otopay diğer sitenin anlaşmalı olduğu ön ödeme aracından daha çok tercih edilecek demektir.

Otopay ve Paykasa Üyelik Şartları

İnternet üzerinden kullanılabilen tüm ödeme araçlarının üyelik ve kullanım koşulları birbirine benzemektedir. Genel olarak puanlı sistemle çalışan bu ödeme araçlarında açılan üyelik hesaplarına para yatırıldıktan sonra sistemin satışını yaptığı puanları alarak bu puanlarla oyun sitelerinde oyun oynamak, alışveriş sitelerinde alışveriş yapmak mümkün olmaktadır. Puan sistemlerinde kullandırılan puanlara verilen isim farklı olsa da kullanım mantığı aynıdır daha fazla incelemek ve daha fazla bilgi edinmek isteyenler kaynak site olan https://www.paykasan.org/ ziyaret ederek daha fazla bilgi edinebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ