Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

PG Ve VG Likit

PG Ve VG Likit
  • 08.08.2017
  • 584 kez okundu

Farklı aromalı tatlarıyla Natura likit PG ve VG likitleri piyasada en uygun fiyatlarla satışa sunar.

Farklı aromalı tatlarıyla Natura likit PG ve VG likitleri piyasada en uygun fiyatlarla satışa sunar.

PG Likit Nedir?

Propilen glikol olarak adlandırılan PG likitler elektronik sigara cihazlarında bulunan atomizerler tarafından emilimi VG likitlere göre daha kolay olan sıvı dolum maddeleridir. Propilen glikol ketçap gibi bazı gıda maddelerinde de bulunur. Aynı zamanda petrol yağı türevi olarak da nitelendirilir.

Elektronik sigarada yapay duman oluşumuna yardımcı olan bir içeriktir. Diskolarda ve tiyatro gibi yerlerde sahneye sunulan sis unsurudur. Propilen glikolun görevi: E-likitteki suyun tutulmasını sağlar. Böylelikle akışkan halde bulunan sıvı dolum maddesinin kurumasını önler. Raporlara bakılırsa propilen glikolun nem tutucu özellik olduğu bildirilmiştir.

01_1317027837

VG Likit Nedir?

Vegetable gliserol olarak da telaffuz edilen VG likitler organik bir alkoldür. Sıvı halde bulunan bu madde trihidroksi yapılıdır. Ne inorganik ne de kimyasal bir madde olarak nitelendirilemez. VG likit bazı gıdalar içerisinde de bulunur ve bu tür gıdalar çocuklar tarafından severek tüketilir.

Bu durum aileleri korkutuyor olsa da aslında zehirli bir madde olmaması nedeni ile korkulacak bir durum bulunmaz. VG e-likiti şeker hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. Bilim adamları tarafından üzerinde araştırmaların yapıldığı gliserin hakkında henüz herhangi bir zararlıdır raporuna rastlanılmamıştır.

Hangi E-Likit Tercih Edilmeli?

Elektronik sigara kullanmakta olan veya kullanmayı düşünenlerin sıklıkla düşüncelerini meşgul eden hangi e likit tercih edilmeli konusuna açıklık getirilmesi adına söylenebilecekler şöyledir: PG likitler uzmanlar tarafından propilen glikol barındırması nedeni ile tartışma konusu olmuştur.

Likitin içerisinde bulunan yapay duman her ne kadar zehirli olmaması ile bilinse de uzmanlar PG likitler yerine VG likitlerin insan sağlığına daha zararsız etkisinin olduğunu ve bu nedenle VG likitlerin tercih edilmesi gerektiğini öne sürmektedir. VG likitler tamamen bitkisel içerikler barındırdığı için gönül rahatlığı ile kullanılabilecek likittir.

Kendinden aromalıdır. Likitler eklenen farklı tatlardaki aromaların tadı pek alınamamaktadır. Aynı zamanda yoğun bir kıvama sahiptir. Bu nedenle de elektronik sigara cihazlarında bulunan atomizerlerde yapışkan bir yapı bırakır. Buhar yönünden zengindir.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ