Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Saç Boyası

Saç Boyası
  • 22.07.2019
  • 562 kez okundu

Saç boyası konusu özellikle kadınların ilgi odağıdır. Bir saç stilinin uzun süreli kullanımı kadınlar tarafından sıkıcı bulunur ve genelde kestirmekten boyatmaya, fazla uzun aralıklara sahip olmayan değişim yollarına gidilir.

Boyalar kimyasal özelliklere sahip veya doğal olmak üzere ayrıldığı gibi kimyasal boyalar da kendi içerisinde üçe ayrılır. Boya seçiminizi gerçekleştirirken bu ayrımlara dikkat etmeniz gerekir çünkü bazı boya çeşitlerinin saç telinin yapısı ile oynayıp saçınıza zarar verme özelliği vardır. Kimyasal boyalar direkt, kalıcı ve ton sür ton olarak ayrılırken özellikle ton sür ton ve direkt boyaların saça uyguladığı zarar hayli fazladır.

Saç Boyası Türleri

Direkt boyalar saçın yapısı ile oynamaz. Saç telinin dış yüzeyine sabitlenerek uygular kendini. Bu tür boyalar saçın renginin açılmasına müsaade etmezken beyaz saçların da örtülmesini sağlamaz. Kullanımı ise gittikçe hafifler. 6 veya 8 şampuanlama sonrası boyanın saçta duruşu ilk günden oldukça hafiftir.

Kalıcı saç boyası olarak bildiğimiz tür oksidasyon yapılı bir boyadır ve saç teline direkt temas eder. Bu boyalar saçın yapısına ve rengine müdahalede bulunur. Oksijenli su ve amonyak birleşimden oluşan yapıda, amonyak saçın kabuğunu boya için soyar. Bu işlemden sonra amonyak uçar ve oksijenli su saçın boya yapısını uygulanacak boyaya hazır hale getirir. Böylelikle uzun süreli bir kalıcılık sağlar. Aynı zamanda beyaz saçların kapatılmasını veya saç rengine yapılacak kökten değişikleri sağlamaktadır.

Ton dür ton saç boyası iki grubun ortasında yer alan, amonyak bulundurmasa dahi oksijenli suyu yapısına alan boyalardır. Amonyak kadar etkili olmasa da bu boyaların içeriğinde de saç telinin kabuğunu açan bir madde bulunur. Dayanıklılığı ise kalıcı boyalardan az olmak kaydıyla direkt boyalardan fazladır. Ortalama 24 şampuanlamaya kadar etkisi hafiflemez.

Doğal boyalar ise saç telinin yapısına dokunmaz, beyaz kapatma iddiaları bulunmaz. Saça dolgunluk ve parlaklık kazandırırlar. Zararlı maddelerden yoksun bu boyaların en bilineni kınadır.

Saç Boyası İçin Alışveriş

Market ve kozmetik ürünlerin bulunduğu yerlerden temin edilebilen saç boyası ürünlerini internetten sipariş etmek için https://www.recete.com/sac-boyasi/ adresini kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ