Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,77 / Satış: 6,79
€ EURO → Alış: 7,35 / Satış: 7,38

Sanal Kart hakkında genel bilgiler

Sanal Kart hakkında genel bilgiler
  • 14.04.2017
  • 1.027 kez okundu

İnternet kullanımının her an mümkün hale gelmesi ile insan hayatı birçok açıdan değişkenlik göstermektedir. Her türlü alışveriş ihtiyacı internet siteleri aracılığı ile karşılanmaya başlanmıştır.

İnternet kullanımının her an mümkün hale gelmesi ile insan hayatı birçok açıdan değişkenlik göstermektedir. Her türlü alışveriş ihtiyacı internet siteleri aracılığı ile karşılanmaya başlanmıştır. Geniş ürün yelpazesine sahip internet sitelerinden çok daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde yapılan hızlı işlemler ile istenilen her türlü ihtiyaç giderilmektedir. Ancak ödeme aracı olarak kullanılan kredi kartlarının yaşadığı güvenlik sorunları ise bu durumu riskli hale getirmektedir. Kolay bir şekilde şifresinin kırılmasının mümkün olduğu bu kartlara alternatif olarak sanal kartlar üretilmektedir. Çok kısa sürede yaygınlaşan bu kartlardan dolayı Sanal kart nedir sorusu da giderek daha fazla sorulmaya başlanmıştır. Sizlere en çok tercih edilen sanal kartlardan biri olan paykasa kartı incelemenizi de tavsiye ederim

Sadece internet üzerinde yapılan alışverişlerde kullanıma uygun olan ve tek bir şifre ile çalışmakta olan sanal kartlar, aynı zamanda oldukça güvenlikli bir yapıya sahiptir. sanal kart nedir sorusunun bir diğer cevabı da online alışveriş aracı olmaktadır. Fiziksel olarak hiçbir yerde kullanımı söz konusu olmayan bu kartlar, ön ödemeli bir sisteme sahiptir. Paykasa, Cashixir, Otopay, Astropay gibi sanal kart çeşitleri bulunmaktadır. Bu kartlar internet sitelerinden temin edilmektedir. Farklı tutarlarda bulunan kartlardan istenilen alınabilmektedir. Kart ücretinin ödenmesiyle bir şifre verilmektedir. Bu şifre ile sanal kart uygunluğu bulunan internet sitelerinden alışveriş yapılması mümkün olmaktadır. Şifrenin üçüncü kişiler ile de paylaşılmaması güvenlik açısından tavsiye edilmektedir. Herhangi bir şekilde alımı ya da kullanımı sırasında kişisel bilgilere ihtiyaç olmaması bir başka önemli noktadır.

Sanal kart nedir diye sorduğumuzda kişisel olma özelliği bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra kartın içinde bulunan tutarın tamamen bitirilmesi halinde şifre kullanımdan çıkmaktadır. Böylelikle kart kullanımı iptal edilmektedir. Bu durumda bir başka güvenli yapıdır. Kısa süreli kullanıma sahip olması kartı olduğundan çok daha güvenlikli yapmaktadır. Ayrıca istenmesi halinde bozdurma işlemi ile kart içinde para çekilmesi de mümkündür. Bu işlem içinde yine güvenilir olan internet siteleri kullanılmalıdır. Öncelikle kartın içinde bulunan tutar hesaplanmaktadır. Daha sonrasında kura göre TL’ye çevrilmektedir. Çevrilen tutar, kişinin mesaj ile belirttiği hesaba kısa sürede gönderilmektedir. Alternatif sanal kartlar şu şekildedir Astropay, Otopay, Cashixir, Jeton kart gibi bir çok örneği bulunmaktadır tüm kartların kendilerine göre avantajları vardır kaynak siteden inceleyebilirsiniz. https://www.paykasacardal.com Sanal kart hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap olacaktır.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ