Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Sanal Ofis Kiralamak

Sanal Ofis Kiralamak
  • 09.02.2019
  • 506 kez okundu

Bir iş kurmak istiyor fakat var olan sermaye personel, ofis kiralama, faturalar, malzemeler ve veri depolama hizmetleri için yetmiyor ise iş kurmak bir hayalden öteye gidememektedir.

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis fikri ilk olarak 1960’larda hizmet vermeye başlamıştır. Teknolojinin gelişimi ile birlikte günümüzde çok daha efektif kullanımları bulunmaktadır.

Sanal ofis geleneksel yöntemlerin dışında bir ofis edinme yöntemidir. Yapacağınız işe yönelik bir ofis kiralamak ve ofis kurmanın maliyetleri yüksektir. Sanal ofis ile ilk ofis kurulum maliyetleri ve zaman içerisinde oluşacak giderler en aza indirgenmektedir. Bu şekilde işletmeler gider olmadan hizmet, teknoloji ve alan ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. İş kuran işletmeciye esnek çalışma alanı kazandırmaktadır.

Sanal Ofis Kiraladığınızda Nelere Sahip Olunmaktadır?

Sanal ofislerin birçoğu fiziksel anlamda bir ofis adresine sahip değillerdir. Bunun yerine tüm iş süreçlerini internet üzerinden yapmaktadırlar. Bu çalışma modelinde tüm çalışanlar işlerini uzaktan yaparlar ve sanal ofis edinilen şirketin web arayüzü aracılığıyla hallederler.

Sanal ofis kullanan işletmeler sanal ofis altyapısına sahip olabilmek için bu hizmeti sağlayan şirketlerin de aynı zamanda müşterisi haline gelmektedirler. Sanal ofis kapsamında şirketler kalıcı bir adrese, toplantı salonlarına, esnek çalışma alanlarına ve hatta bir posta kutusuna bile sahip olabilmektedirler. Bu hizmetlerin yanında bulut depolama, web adresi barındırma, e-posta hizmeti gibi hizmetlerden de faydalanabilmektedirler.

Sanal ofis kiralamak fiziksel bir ofis kiralamaktan çok daha hesaplı ve uygun bir seçenektir.

Sanal Ofis Kiralamanın Faydaları

Sanal bir ofis, fiziksel bir ofis ile tamamıyla aynıdır. Tek farklılık o ofiste bir masanızın olmamasıdır. Bir ofis kiraladığınızda sürekli iletişim ve şirketin yasal evraklarını düzenlemek zorunda kalırsınız fakat sanal ofis kiralarsanız, evinizin bulunduğu yer neresi olursa olsun, işletme adresiniz her daim sabit kalacaktır.

Bilindiği üzere şirket kaydı yaptırmak için bir adrese sahip olmanız gerekmektedir. Sanal ofis kiraladığınız zaman işletmeniz için kayıtlı bir adres olarak sanal ofisi kiraladığınız yer gösterilmektedir.

“Normal” bir ofis kiralanamadığı zamanlarda birçok kişi kurduğu işletmeyi ev adreslerine kaydeder. Bu şekilde adınız ve ev adresiniz herkese açık olacaktır. Sanal ofis ile adres bilgileriniz çevrimiçi olarak açık olmadığından kişisel verilerinizin mahremiyeti de korunmuş olmaktadır.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ