Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,42 / Satış: 6,44

SEO Nedir ve Neden Önemlidir

SEO Nedir ve Neden Önemlidir
  • 16.04.2018
  • 279 kez okundu

SEO oldukça popüler bir kelimedir ve web siteleri ile uğraşan kişilerin yakından ilgilendiği bir sistemdir. Kelime olarak arama motor optimizasyonu anlamına gelmektedir. Bir web sitesinin arama motorları kriterlerine uygun bir hale getirilmesi ile o kategoride yapılan aramalarda diğer sitelerden daha üst sıralara çıkmasına denilmektedir. SEO nedir ve neden önemlidir? Bu konuyu makalemizde inceleyeceğiz ve sizlere yeterli bilgiyi sunacağız.

SEO Nedir?

SEO hem İngilizce hem de Türkçe bir kelimedir. Arama motoru optimizasyonuna verilen bir addır. Web Masterların ve web siteleri ile ilgilenen kişilerin oldukça kafa yorduğu bir sistemdir. SEO yapan kişiler belli kelimelerde çalışmalar yürüterek bu kelimeleri aramalarda üst sıralara çıkarmaktadır. Aramalarda üst sıralara çıkan siteler ise alanında daha çok hit kazanmaktadır. Bu da satış yapan bir site ise satışlarını arttırır, gelir kazanmaya yönelik bir site ise gelirlerini arttırır. Kısaca bir site ne kadar üst sıralarda olursa o kadar daha değerlidir.

SEO Neden Önemlidir?

Kurulan her sitenin bir amacı vardır. Örneğin bir E-ticaret sitesi daha çok satış yapmak ve para kazanmak için kurulmaktadır. SEO ise bu tarz siteler için oldukça önemlidir. Çünkü ne kadar üst sıralara gelirlerse o kadar çok satış yaparlar. Örneğin balon satan bir E-ticaret sitesini örnek alalım. Bu site satılık balon gibi kelimelerde çok aşağı sıralarda kalırsa satış yapamayacaktır. Fakat balon kelimesi ile anahtar kelime olarak alınır ve SEO uygulanarak üst sıralara çıkarılırsa bu sitenin satışları oldukça artacaktır.

Birçok site için durum aynıdır. SEO ne kadar iyi yapılırsa anahtar kelimelerde o kadar başa çıkılır. FSEOHİZMETİ, freelance seo hizmeti olarak aramalarda sıralamanızı üst konumda elde etmenizi ve sitenizi Google arama motoruna göre optimize etmenizi sağlıyoruz.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ