Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

Spor İçin Amino Asit Takviyesi

Spor İçin Amino Asit Takviyesi
  • 24.06.2016
  • 710 kez okundu

Fit ve kaslı bir vücuda sahip olmak için öncelikle sıkı bir diyet programı gereklidir. Bu programın yanı sıra yeni başlayanlar için vücudu fazla yormayacak şekilde günlük ya da iki günde bir yapılacak spor ile kısa sürede sizde sağlıklı ve kaslı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bunun için vücudunuza en uygun diyeti bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra diyetin doğru bir şekilde uygulanması da gerekir. Bütün bunların yanı sıra özellikle kaslı bir vücut sahibi olmak isteyenlerin alması gereken bazı yardımcı besinler vardır. Bunlardan ilki Nutrade 500 Dalton Hydrolysed Whey Protein 2250 Grdır. Bu protein tozunun en önemli özelliği benzerlerine göre çok daha küçük molekül yapıda olmasıdır. Bu sayede emilimleri de aynı şekilde hızlı olmaktadır. Ürüne yeni başlayanlar spordan hemen sonra Nutrade 500 Dalton Hydrolysed Whey Protein 2250 Gr’dan 1 ölçeği 300ml su ile karıştırırarak tüketebilirler. Orta seviyede olanlar için bu kullanıma ek spordan 45 dakika öne 1 servis daha kullanabilirler. İleri seviyede olanlar için ise yine bu kullanıma ek ve vücut dormuna bağlı olarak sabahları kalktıktan sonra veya öğünlerin arasında  Nutrade 500 Dalton Hydrolysed Whey Protein kullanabilirler. Ürün %65 oranında protein içermektedir.

Vücudumuzda bazı maddeler üretilebilir. Ancak bazı ürünlerin ise dışarıdan alınması gerekmektedir. Özellikle aminoasitlerin üretimi vücut içerisinde olmadığından dolayı dışarıdan alınması şarttır. Proteinlerin yapıtaşını oluşturan bu aminoasitlerin en önemlileri BCAA grup aminoasitleridir. Lösiz, izolösin ve valinden oluşan bu aminoasit ihtiyacınızı Nutrade BCAA 4:1:1 420 Gr ile karşılayabilirsiniz. Bu ürün her seviyedeki sporcular tarafından vüut farmuna bağlı olarak 1 ile 3 sefer arasında 1 çay kaşığı (7 gram) Nutrade BCAA 4:1:1 ürününü su ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Toz formda olduğundan dolayı diğer tablet ürünlerine göre çok daha kısa sürede çözünen ve emilimi sağlanan bu ürün kolayca kana karışarak kasları besler. Böylece kaslar çalışırken minimum yıkım oluşmasını sağlar. Kaslardaki aminoasitlerin 1/3’ünü oluşturan bu ürünün tüketimi vücudumuz için oldukça önemlidir. Kolaya tüketilebilmesi için aroma olarak sukraloz ve karabiber içermektedir. BCAA için bilenen en iyi karışım oranı 4:1:1 olup Nutrade BCAA 4:1:1 420 Gr ile istediğiniz formu kısa sürede yakalayabileceksiniz.

Özellikle profesyonel anlamda spor yapan veya ileri derecede kaslı bir vücuda sahip olmak isteyenler için Nutrade Arginine HCL 720 Gr önerilmektedir. Ürün antrenmanlardan 30 dakika ya da gece uyumadan hemen önce 1 servis olarak kullanılır. Yarım litre su ile karıştırılıp tüketilir. Vücudumuz için temel aminoasitlere ek olarak yardımcı aminoasitleri oluşturur ve vücut direncini önemli ölçüde artırır. Bundan dolayı da profesyoneller için önerilir. Vücudun yenilenmesini hızlandırırken yağ yakımını da arttırır. 1 servis yaklaşık olarak 10 gramdır..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ