Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Hastanede Fark Ücreti Ödemeyin

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Hastanede Fark Ücreti Ödemeyin
  • 21.08.2019
  • 200 kez okundu

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK ile anlaşmalı özel bir hastanede yatarak veya ayakta gerçekleşecek tedavi masraflarını %100 karşılayan sağlık sigortası türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası olan kişiler bir kaza veya hastalık durumunda yüksek fark ücretlerini düşünmeden özel hastanede limitsiz sağlık hizmetlerinden yararlanabilir.

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırılmalıdır?

Devlet hastanelerinde her ne kadar iyileştirme çalışmaları yapılsa da dilediğin anda dileğin doktordan hizmet almak mümkün değildir. Aylar sonraya verilen randevular kişilerin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. Özel hastanelerde ise SGK’dan kalan fark ücretlerinin yüksekliği her bütçeye hitap etmediğinden tercih edilememektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, uygun fiyatlarla sunduğu geniş kapsamlı hizmet sayesinde yoğun ilgi gören bir üründür. Örneğin; SGK aktifliği olan, Aksaray’da yaşayan ve 30’lu yaşlarında olan biri için yıllık ortalama prim 600 TL ile 1.000 TL arasında değişmektedir.

Uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde dilediğiniz zaman dilediğiniz doktordan randevu alabilir, tahlil ve tetkiklerinizi yaptırabilirsiniz. Ayrıca tedavisi yatarak mümkün olan bir hastalık durumunda da masraflarınız limitsiz karşılanır. Hastaneden ayrılırken sadece 15 TL SGK katılım payı ücretini ödemeniz yeterlidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Yatarak gerçekleşecek tedavilerde; ameliyat, ameliyat sonrası fizik tedavi, yoğun bakım, küçük müdahale, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, oda, yemek ve refakatçi masrafları tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamındadır.

Ayakta gerçekleşecek tedavilerde; doktor muayenesi, tahlil, görüntüleme işlemleri ve fizik tedavi masrafları poliçe kapsamında yer alır. Ayrıca kişinin ihtiyacına göre poliçeye doğum teminatı da eklenebilir. Böylelikle gebelik boyunca yapılacak muayene ve tahlillerin masrafları ile doğum masrafları da poliçe şartlarına göre karşılanır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası primleri; yaşınız, cinsiyetiniz, yaşadığınız şehir ve sağlık durumunuza göre hesaplanır. Birçok kriter birleştirilerek sizin için bir prim belirlenir.

İhtiyacınıza ve bütçenize uygun tamamlayıcı sağlık sigortasını bulabilmek için birçok sigorta şirketinden fiyat almanız gerekir. Bu durum hem çok vakit alır hem de kafa karışıklığına sebep olur. Tamamlayicisaglik.com, sağlık sigortası ile ilgili her detayı sizin için kolaylaştırarak sadece 1 dakika içinde 15 sigorta şirketinden fiyat teklifi çıkartır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiye sadece 3 kısa soruyu cevaplayarak ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları sormak için sigorta danışmanlarımızla iletişime geçebilir, sağlık sigortası hakkında tavsiye isteyebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası satın almaya karar verdiğinizde tekrardan sigorta danışmanınızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Telefonda sesli onayınız ile birlikte birkaç dakika içinde poliçenizi aktif hale getirebilirsiniz.

Sağlıkla kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ