Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Tantuni Restoran Bayiliği İle Kendi İşinizi Kurabilirsiniz

Tantuni Restoran Bayiliği İle Kendi İşinizi Kurabilirsiniz
  • 27.07.2017
  • 605 kez okundu

Geçmiş dönemde sadece büfe köşelerinde gerçekleşen tantuni satışı, artık tamamen gelişti ve yenilendi.

Geçmiş dönemde sadece büfe köşelerinde gerçekleşen tantuni satışı, artık tamamen gelişti ve yenilendi.

İş kurmak isteyenlere yeni iş fikirleri örneklerinden tantuni restoranı açma konusunda bilgi veriyoruz. Tantuni aslen bir Arap yemeğidir. Türkiye’ye 1800’lü yıllarda girmiştir. Suriye ve Mısır’dan gelen göçmenler, Mersin’de tantuni hizmetini Türkiye’de ilk kez sunan kişilerdir. Küçük parçalara bölünmüş özel biftekten yapılan tantuni hazırlanırken, kullanılan etin sinirleri de alınıyor. Bu küçük parçalara ayrılmış etler yağsız bir şekilde pişiriliyor. Son olarak ortası çukur şekilde olan bir saçta, etrafına su dökülerek yağın içinde kavruluyor. Çeşitli baharat ve sebzeler eklenerek, sıcak bir şekilde servis ediliyor.

Geçmiş dönemde sadece büfe köşelerinde gerçekleşen tantuni satışı, artık tamamen gelişti ve yenilendi. Artık şehirlerdeki büyük caddelerde, görkemli tantuni restoranları görebiliyoruz. Kaliteli, temiz ve lezzetli tantuni hizmeti sunan önemli markalar, tantuni restoran bayilikleri vererek ülke genelinde yayılıyorlar.

Ülkemizde yeni işler, yeni meslekler edinmek isteyen kişiler tantunici açmak için önemli markalardan franchising yetkisi almak için uğraş veriyorlar. Sadece İstanbul’da dahi sadece tantuni satışı yapan 500 adet lokanta bulunuyor. Kendi konseptlerine ek olarak tantuni satışı yapan restoranların sayısı ise çok daha fazladır. Artık sosyetenin ve iş dünyasının da uğrak yeri olan tantuni restoranları, modern, yenilikçi, şık ve konforlu mekânlar konumundalar. Tantuni tezgâhlarının başında ise babalarından işleri öğrenerek gelen kişilerin yerine eğitimli ve yenilikçi ustalar duruyor. Bu tarz gelişmiş restoranlara sahip olan kişiler, yurtiçinden sonra yurtdışında da şubeler açmaya başladı.

Böylesine hızlı gelişen bir sektör olması da yeme içme işi yapmak isteyen kişilerin yemek sektöründeki tercihi olmasına sebep oluyor. Kendi markalarını geliştirmek ve yaygınlaştırmak isteyen ünlü tantuni markaları da uygun fiyatlarla franchising hizmeti veriyorlar. Ama bu koşulların dışında restoran açmak zor bir iş. Bu sektörde franchising ile açılan restoranlardan, kendilerini 1 yılda amorti edebilen restoranlar olsa da bu sürenin daha çok uzadığı restoranlar da bolca bulunuyor. Et fiyatlarının yüksek oluşu ve sürekli olarak değişkenlik göstermesi, restoranın kurulduğu yerin işlekliği ya da okul, hastane gibi toplu kullanım alanlarına yakınlığı, maliyetleri ve karları değiştirmektedir. Ama bu kadar sebebe rağmen tantuni restoranları çok gözde durumda. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ