Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Tek taş pırlanta yüzük modelleri

Tek taş pırlanta yüzük modelleri
  • 14.04.2017
  • 2.677 kez okundu

Hayatınızı, o eşsiz insanla birleştirmeye karar verdiğinizde evlilik teklifi yapmak için heyecan dolu olan o anı cisimleştiren tektaş yüzük seçimi yapmak en büyük sorunlardan biri haline geliyor.

Hayatınızı, o eşsiz insanla birleştirmeye karar verdiğinizde evlilik teklifi yapmak için heyecan dolu olan o anı cisimleştiren tektaş yüzük seçimi yapmak en büyük sorunlardan biri haline geliyor. Fikir edinmek ve doğru seçimi yapmak için internette tek taş ile ilgili araştırma yaptığınızda karşınıza, hem doğru hem de yanlış görüşleri barındıran binlerce bilgi, on binlerce yorum çıkıyor.

Bu kafa karışıklığının önüne geçip yüzük modeli seçiminizi kolaylaştırmak için pırlanta yüzük modellerini basit bir şekilde sınıflandırmaya çalışacağız. Pek çok ince ayrım olsa da tektaş yüzükler üç ana kategoride sınıflandırılabilir:

1- Klasik Tektaş Yüzük

2- Döner Kollu Tektaş Yüzük

3- Kolları Taşlı Tektaş Yüzük

Bu üç ayrı kategoriden hangisini istediğinizi tespit ederseniz seçiminizi yapmak bir hayli kolaylaşacaktır.

Klasik Tektaş Yüzük

Üç kategori içerisinde en sade ve en çok tercih edilen tektaş modelleri arasındadır. Çok tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri en az riskli modellerden olmasıdır. Yani beğenilmemesi ihtimali neredeyse yok gibidir. Ek olarak beş taş pırlanta, tamtur alyans gibi farklı yüzüklerle çok rahat birlikte kullanılabilmektedir. Klasik tektaş yüzük modelleri de tırnak yapılarına ve montür farklılıklarına göre aralarında farklı ayrımlara tabi tutulabilir.

Döner Kollu Tektaş Yüzük

Tırnaklara, yani taşa bağlantıyı sağlayan kollarının S biçiminde olması nedeniyle S Kollu Tektaş Yüzük olarak da anılmaktadır. Bu modeller özellikle tek başına kullanıldığında oldukça hoş bir görünüm vermektedir. Döner kollu tek tas modelleri, yanları taşlı olarak da üretilmektedir. Evlilik teklifi yüzükleri arasında göz ardı edilmemesi gereken modellerdendir.

Kolları Taşlı Tektaş Yüzük

Tek taş pırlanta yüzükler arasında fantezi tek taş yüzük olarak da adlandırılan ve ortadaki büyük tektaş, montürün kollarına dizilen çeşitli sayıdaki küçük pırlantalar ile süslenen modellere kolları taşlı tektaş pırlanta denilmektedir.

Bu modeller kendi başlarına kullanılabilmekle birlikte özellikle çok taşlı tamtur alyans gibi modellerle birlikte de çok güzel bir görünüm oluşturmaktadırlar. Ancak klasik tektaş yüzük modellerine göre kombin oluşturma imkanı daha sınırlıdır. Fantazi tektaş modelleri, kendi başlarına bile parmakta ışıl ışıl bir görünüm sağlamaktadır.

Sonuç

Bu üç ana kategoriden kendinize en uygun olanını seçerek tektaş pırlanta seçimi konusunda ilk aşamayı tamamladığınızda işinizin oldukça kolaylaştığını göreceksiniz. Tektaş alırken pırlanta seçimi de çok önemli olmakla birlikte bunu da sonraki aşama olarak görebilirsiniz.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ