Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Testis Protezi Nedir ve Testis Protezi Ameliyatı Zor mudur?

Testis Protezi Nedir ve Testis Protezi Ameliyatı Zor mudur?
  • 13.11.2018
  • 580 kez okundu

Testis Protezi, testisleri herhangi bir neden dolayı alınan ya da doğuştan gelişmeyen erkeklerde testis görüntüsü oluşturmak için testis protezi kullanılır. Silikon malzeme kullanılarak üretilen testis protezi yapısı gereği gerçek testis biçimi oluşturur. Farklı boylarda olan protez çeşitleri diğer testisin boyuna göre diğerinin ayarlanmasına imkan tanır.

Testis Protezi Kimlere Takılır?

Bazı insanların testislerinde doğuştan anatomik bozukluklar olabilir. Bazılarında ise ilerleyen yaşlarda kanser gibi nedenlerden dolayı testisler alınabilir. Böyle bir durumda testis protezi kimlere takılır? Sorusu cevap buluyor bu tür hastalarda uygulanabilecek en doğru yöntem protezi kullanmaktır. Bu hastalar doktorlarından talepte bulundukları taktirde yapılarına uygun protez ile normal testis görüntüsüne ulaşabilirler.

Testis Protezi Kimlere Takılmaz?

Protez uygulaması yetişkin yaşlarda yapılır. Gelişimi devam eden erkeklerde protez uygulaması yapılmaz. Bunun nedeni testislerin büyümeye devam etmesidir. İlerleyen yaşlarda uyum sorunu oluşmaması için testis protezi gelişimin tamamlanmasının ardından takılır.

Testis Protezi Takılma Aşaması

Testis protezi ameliyatı nasıl gerçekleşir? Sorusunun cevabı ile ilgili öncelikle protez takımına uygunluk durumu araştırılır. Hasta protezi takılması için uygun yaş aralığındaysa, diğer testise ve torbalara göre protez boyu belirlenir. Ameliyat ile protez uygulaması yapılır. Protezler yaşam boyu kişinin vücudunda kalacak şekilde tasarlanmıştır. Hastalara protez takılması estetik bir uygulama olmasına rağmen, testislerde eksiklik hissi psikolojik sorunlara yol açabilir. Protez takılması kişinin yaşayacağı özgüven sorunun önüne geçer ve cinsel yaşamının olumsuz etkilenmesini önler. Protez takılması aşamasında soruları olanlar https://www.testisprotezi.net/iletisim sitesinden uygulama ile ilgili daha ayrıntılı bilgi alabilirler.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ