Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer? (H1)

Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer? (H1)
  • 16.04.2018
  • 1.512 kez okundu

Tüp bebek tedavisi için belli bir standart ortaya koymak mümkün değildir. Nasıl ki tedavinin iç dinamiklerine dair bir standart konulamıyorsa, süre için de benzer bir standart belirlemek hatalı olacaktır. Bu noktada tedavinin kişiye özgü nedenlerle planlandığını söylemek gerekir. Kimi hastalar tüp bebek tedavisinin baştan sona bütün aşamalarına dahil olabilirler. Oysa bazı hastalar en son kısmından bile başlayabilirler.  Süre belirlemek ya da saptamak hastalar adına yanıltıcı olabilir. Fakat yine de ortalama bir tedavi süreci vermek gerekirse bu sürecin yaklaşık 2 hafta kadar olduğunu söyleyebiliriz. Bu tedavi süresince hastanın hastanede yatmasına hiç gerek yoktur.

Tüp Bebekte Takvim (H2)

Hasta belli bir takvim içinde saptanan günlerde hastaneye gelir ve tedavinin söz konusu aşaması için orada hazır bulunur.  Bu noktada tüp bebek tedavisinin aşamalarına göz atmakta fayda vardır. Tüp bebek tedavisinde temel olarak erkeğin spermleriyle kadının yumurtalarının laboratuar atmosferinde bir araya getirilmesidir. Bu işlemin sonunda ortaya çıkan embriyo kadının rahmine transfer edilir. Temel olarak tüp bebeğin oluşum mantığı budur. İlk aşamada çiftler tanınır, detaylı şekilde öz geçmişleri, hastalıkları, kiloları, düşük ya da hamilelik deneyimleri not edilir. Buna göre doktorlar çiftin özel durumuna göre bir planlama yapar. İkinci kısımda yumurtalıklar uyarılır.

Yumurta geliştirici ilaçlar kullanılır ve yeni yumurtalar oluşturulur. Bu sayede de çok sayıda embriyonun oluşması sağlanır. Embriyolar içinde en kaliteli olanları öne çıkarılır.  Daha sonra yumurtaların toplanması işlemi gerçekleşir. Dördüncü kısımda ise sıraya döllenmeye gelir. Laboratuarda korunan yumurtalar, son aşamada rahme transfer edilir.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ