Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Vücuda uygun giysi üretimi

Vücuda uygun giysi üretimi
  • 01.05.2019
  • 244 kez okundu

Kişiye özel ürünlerin gerçekleştirilmesi tasarım ve vücuda uygunluk parametrelerinin her ikisini de, birbirleriyle bağlantılı olarak ele almaktadır.
Kişiye özel takım elbise, balensiz sütyen ve gömlek üretimi yurt içinde ve yurt dışında oldukça yaygındır. Özellikle gelir seviyesi yüksek olan iş dünyasındaki seçkin kişiler, gün boyu üzerilerinde taşıdıkları giysi içinde kendilerini her yönden iddialı, konforlu ve mükemmel hissetme ayrıcalığına sahip olmaktadırlar. Giysinin rengi, kumaşı, tutumu, kalınlığı, esnekliği, modeli gibi tüm ayrıntılar üzerinde söz sahibi olmanın gururunu yaşamaktadırlar.

Modayı çok takip etmeyen, giyimle ilgili çok bilgisi olmayan kişiler ise kişiye özel üretim yapan kişiler tarafından mükemmel bir şekilde yönlendirilmektedirler.
Sipariş için gelen müşteriye giysiyi nerede giyeceği, kumaş zevkleri, hangi kesimden hoşlandığı gibi birçok soru sorulmaktadır. Giysiden beklentiler, kişinin kişilik yapısı ve mesleğiyle yakından ilgilidir.

Kişiye özel üretimlerde giysinin vücuda mükemmel bir şekilde oturması beklenir. Üretici, müşterinin kusurlarını da dikkate alarak kumaş ve kalıp seçimi yapmalıdır. Böylece müşteri memnuniyeti artacaktır.

Onlinegiyim.com İle Kişiye Özel Dikim Süreci

Kişiye özel destekli sütyen takımı üretiminlerinde standart ölçü tabloları kullanılamaz. Mutlaka kişi üzerinden tüm ölçüleri, büyük bir titizlikle alınmalıdır. Üretilecek olan giysi ne ise, altına giyeceği giysi üzerinden ölçü alınmalıdır. Özel dikim süreç adımları aşağıda yer almaktadır;

Üretim sırasında giysi modeline bağlı olarak en az bir kez prova işlemi yapılır. Bazı giysilerde prova işlemi 3, 4 ya da 5 dahi olabilir. Önemli olan giysinin müşteri tarafından kusursuz olmasıdır.
Giysi için seçilen yardımcı malzemeler uyumlu ve müşteri onayına göre belirlenmelidir. Fiyat belirlemede giysinin türü, kumaşı, modeli ve aksesuarları etkilidir. Ancak bu tür üretimler seri olmadığı için kesinlikle fiyat standart üretim fiyatından yüksek olmaktadır.

  • Dikilmesi istenen kumaş belirlenir.
  • Ölçü alma işleminden sonra müşteriye kumaş alternatifleri sunulur ve seçim yapılır.
  • Seçilen kumaşın fiziksel özelliklerine göre alınan ölçülerden yola çıkılarak üretim kalıbı hazırlanır.
  • Üretim sırasında giysi modeline bağlı olarak en az bir kez prova işlemi yapılır. Bazı giysilerde prova işlemi 3, 4 ya da 5 dahi olabilir. Önemli olan giysinin müşteri tarafından kusursuz olmasıdır.
  • Giysi için seçilen yardımcı malzemeler uyumlu ve müşteri onayına göre belirlenmelidir. Fiyat belirlemede giysinin türü, kumaşı, modeli ve aksesuarları etkilidir. Ancak bu tür üretimler seri olmadığı için kesinlikle fiyat standart üretim fiyatından yüksek olmaktadır.

kaynak : www.onlinegiyim.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ