Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,14 / Satış: 6,17
€ EURO → Alış: 6,68 / Satış: 6,71

Web sitesi yaparken web tasarımın önemi

Web sitesi yaparken web tasarımın önemi
  • 11.06.2017
  • 875 kez okundu

Web tasarım hizmeti ile globalleşen internet mecrasında, neden bir internet siteniz olmalı?

Web tasarım hizmeti ile globalleşen internet mecrasında, neden bir internet siteniz olmalı?

İnternet siteleri yani web siteleri, çok önemli bir medya, yayın, iletişim organı olarak görülebilir. Çağdaş dünya yaşamında, aktif kullandığımız web siteleri bizlerin merak ettiğimiz soruları cevaplamaktadır. Her geçen gün önem kazanan internet mecrasında kaliteli bir siteye ihtiyaç duymanız muhtemel. Fakat web tasarım firmaları ile görüşmelerinizde ne istediğinizi anlatabilmeniz şart. İstediğiniz çalışmaya gerçek anlamda ulaşmak zor olabilir, web tasarım firması ile yaşayacağınız ufak kopukluklar, istediğinize ulaşma konusunda farklılıklar yaratabilir. Altyapınız hazırlanırken, sizin isteklerine göre çalışma yapan web tasarım firmalarının, kurmuş oldukları düzendeki tabuları yıkması veya değiştirmesi zor olabilir. Bu nedenle ilk önce web sitesinin önemine ve amacına odaklanmalıyız. Genel olarak firmaların tercih ettiği web siteleri, kurumsallık ve ticaret amacı ile kurulmaktadır. Kişisel olarak ta Blog ismini verdiğimiz web siteleri kurulmaktadır. Aralarındaki farkları açıklamak gerekirse; Blog siteleri genel olarak edebiyat ya da sanat ile uğraşan insanların, düşüncelerini, aforizmalarını ve makalelerini paylaşmak için açtığı siteler olur. Kurumsal siteler, firmaların arama motorlarındaki ofisleridir. E-ticaret siteleri ise, internette satış yapmak isteyen firma veya tüzel kişilerin mağazaları olmaktadır. Blog sitelerine değinmeden biraz daha detaylandıralım;

Kurumsal sitelerin amacı;

Kurumsal siteler, büyümeyi amaçlayan firmaların olmazsa olmazlarındandır. Kurumsal bir alan adı üzerine kurulu sitelerde, firmanın iletişim bilgileri haricinde, referansları ve firma bilgileri bulunur. Bu sebepten firmalar, müşterilerine, ne iş yaptıklarını ve daha önceden yaptıkları işlerin referanslarını sunarak, güven kazanmaktadırlar.

E-ticaret sitelerinin amacı;

E ticaret siteleri, firma ya da şahısların ürünlerini sergilemesini ve satmasını sağlayan, aynı kurumsal sitelerde olduğu gibi referansları ve firma bilgilerini sunarak güven arttıran ya da kazandıran sitelerdir. Mağaza olarak ön görülebilir olan e-ticaret siteleri üzerinden, ofisiniz olmadan satışlar yapabilir ve numune göndermeden müşterilerinize ürünlerinizi gösterebilirsiniz.

Web tasarım olgusunun önemini birkaç yıl içerisinde, yeni yeni kavramaya başlamış bir toplum olarak, göz önünde bulundurmamız gereken gerçek; web sitesinin bizlere sunduğu katkılardır. Nasıl bir site yaptıracağınıza karar verdikten sonra, değerli bir sorun olarak, karşımıza web tasarım firmaları çıkıyor. Firmalara güvenmek bir hayli zor, özellikle de bu konuda! izmir web tasarım firmaları arasında Egegen, gibi kaliteli firmaları bulabilmekteyken, Türkiye geneli firma bulmakta zorlanmamak elde değil. Firmanın size sunacakları, sitenizin akıbeti ve geleceği konusunda oldukça önemlidir. Günümüzde popüler olan, “revolution” ismi verilen, mobil cihazlara uyumlu, yenilikçi tasarımlara sahip web sitelerinin uzun bir kullanım ömrüne sahip olduğu bir gerçek. Basit html tasarımları aşmamız gerektiğini görerek yolumuza devam etmeliyiz. Ek ücretlere gerek kalmadan, görsel açıdan kurumsal ve güzel, istediğiniz zaman içeriklerinizi düzenleyebileceğiniz, sitenizin kontrolünü ve takibini istediğiniz zaman yapabileceğiniz bir tasarımı tercih ettiğiniz takdirde; web sitenizi uzun vadeli kullanabilmekte olacaksınız. Web tasarım izmir bölgesinde ve Türkiye genelinde, ihtiyaçlar doğrultusunda, git gide önem ve değer kazanan bir hizmet olmakta ve yoluna devam etmektedir. Sizlerde kurumsal olarak ön plana çıkmak ya da internetten ürün satmak istiyorsanız, profesyonel bir web tasarım hizmeti almayı unutmayın.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ