Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,22 / Satış: 6,25
€ EURO → Alış: 6,85 / Satış: 6,88

Yangın Anında En İdeal İtfaiye Aracı İmdadınıza Yetişecektir

Yangın Anında En İdeal İtfaiye Aracı İmdadınıza Yetişecektir
  • 19.06.2017
  • 1.390 kez okundu

Şehir tipi itfaiye araçları dar sokaklar, park edilmiş arabalar karşısında manevra kabiliyeti yüksek olarak tasarlanmış, olay yerine en kısa sürede ulaşabilmek için hızlandırılmış bir yapıya sahiptir.

Şehir tipi itfaiye araçları dar sokaklar, park edilmiş arabalar karşısında manevra kabiliyeti yüksek olarak tasarlanmış, olay yerine en kısa sürede ulaşabilmek için hızlandırılmış bir yapıya sahiptir.

İtfaiye hizmetleri insanların ihtiyaçlarında ön plana çıkan önemli hizmetlerin başında gelmektedir. Yangın anında kullanılacak olan itfaiye araçları, teknolojinin gelişmesiyle birlikte farklı ve daha kapsamlı bir yapıya kavuşmuştur.

Eski zamanlardan beri yangın durumları için itfaiye teşkilatları kurulmuş ve insanlara en az hasarla böylesi felaket anlarının atlatılmasını sağlamak hedeflenmiştir. Osmanlılarda tulumbacılar ismi verilen ve İstanbul’da olan yangınlarda müdahale eden ekipler, dönemin şartlarına uygun olarak kovayla taşıdıkları suyla yangınlara müdahale etmişlerdir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte itfaiye teşkilatında da yenilenme ve gelişim gözlenmiştir. Özellikle itfaiye araçları söz konusu olduğunda gittikçe gelişen ve işlevselliği artan bir kullanım imkanı söz konusudur. İtfaiye aracı hem araç olarak yolda gidebilen bir özellik taşımakta hem de içerisinde bulunan çeşitli aksamlar yardımıyla yangın hallerinde en doğru müdahaleyi yapacak biçimde tasarlanmaktadır.

İtfaiyeci tarafından kullanımı kolay bir biçimde sağlanan bu araçlar yangın anında en doğru müdahaleyi gerçekleştirecek biçimde tasarlanmaktadır. Kullanılacağı bölgeye göre şehir tipi, arazi tipi, endüstriyel bölge tipi itfaiye araçları üretilmektedir. En büyüğünden en küçüğüne kadar farklı ebatlarda olan itfaiye araçları satın alacak olan beldenin ihtiyaçlarını karşılayacak yapıdadır. Uzun merdivenli, daha kısa merdivenli gibi modelleri ile kullanılacak olan bölgedeki bina yapısına tam olarak uyum sağlayabilen farklı tasarımlar satın alacak olan beldelerin ihtiyaçlarını karşılamada yetkindir.

Şehir tipi itfaiye araçları dar sokaklar, park edilmiş arabalar karşısında manevra kabiliyeti yüksek olarak tasarlanmış, olay yerine en kısa sürede ulaşabilmek için hızlandırılmış bir yapıya sahiptir. Bu araçlar sadece yangına müdahale için değil aynı zamanda sulama hizmetlerinde de rahatlıkla kullanılabilirler. Bunun yanında itfaiye araçları merdiven yüksekliklerine göre 55 metre, 42 metre, 32 metre gibi farklı tasarımlara sahiptir. Bu araçların hepsinde de geniş bir su taşıma kapasitesi mevcuttur. İtfaiye araçlarında dar alan araçları ve yer köpükleme araçları gibi modeller de kullanılabilmektedir. Endüstriyel bölge araçlarında ise araç etrafı aydınlatma, çatı monitörü, solunum cihazı gibi birçok aksam bulunmaktadır. Bu araçlar aynı zamanda köpük ve kuru kimyevi toz taşıma kapasitesine de sahiptir. Tasarımı yapılan tüm itfaiye aracı modelleri ihtiyaçları bire bir karşılamaya yönelik, uygun fiyatlarla sunulan araçlardır. Satın alacak olan itfaiye kurumu bulunduğu bölgenin ihtiyaçlarını tespit ederek, kendilerine en faydalı olacak araçları edinebilir, bu sayede istenmeyen bir yangın durumu halinde en doğru müdahaleyi en kısa süre içerisinde gerçekleştirebilir.

İzmir bölgesinde itfaiye aracı üretebilmek için 1974 yılında faaliyete başlayan Volkan İtfaiye, ‘tehlike anında hislerinizi biliyoruz’ anlayışıyla hareket eden maddi kaygılardan uzakta, hayat kurtarma çabasında olan firmalardan bir tanesidir. Ürettiği üstün araçlarıyla her ihtiyaca hitap edebilen Volkan  İtfaiye, 1978 yılından beri kendi yangın pompasını üretmektedir. Volkan.com.tr internet adresinde ürünlerinin detaylı tanıtımını yapan firma sunduğu birbirinden farklı itfaiye araçlarıyla araç ihtiyacı olan tüm itfaiye teşkilatlarına hitap edebilecek düzeydedir. Yurt içerisindeki faaliyetleri kadar yurt dışında da faaliyetlerini sürdüren Volkan firması, 300’ü aşkın çalışanıyla geniş bir üretim tesisine sahiptir. Dünya üzerindeki tüm itfaiyecilere en güvenilir tekniklerle yangına en doğru müdahale şansı sunan Volkan Grup, itfaiye araçlarında tam donanımlı ürünler tasarlamaktadır..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ