Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,22 / Satış: 6,25
€ EURO → Alış: 6,85 / Satış: 6,88

Yazlık kiralarken mağdur olmamak için dikkatli olun

Yazlık kiralarken mağdur olmamak için dikkatli olun
  • 24.06.2017
  • 867 kez okundu

Yaz ayları ülkemizde herkesin tatil planları yapmasına vesile oluyor. Bu sene de her sene olduğu gibi sıcaklar ile birlikte muhteşem bir tatil insanları bekliyor.

Yaz ayları ülkemizde herkesin tatil planları yapmasına vesile oluyor. Bu sene de her sene olduğu gibi sıcaklar ile birlikte muhteşem bir tatil insanları bekliyor.

Bu aşamada bazı kişiler otelleri tercih ederken bazı kişiler gittikleri bölgede yazlık kiralamayı düşünüyor. Bu doğrultuda yazlık kiralamayı düşünen kişiler genel olarak kalabalık gruplarla tatile giden kişiler oluyor. Bu kişiler 2 aile ya da arkadaş grubu ile giderlerse kiralık villa konaklama için en iyi tercihlerden birisi oluyor. Ancak daha öncesinde yazlık kiralamamış olan kişiler çeşitli sebeplerden dolayı mağdur durumda bırakılabiliyor. Bu durumları yaşamamak için kişilerin dikkat etmesi gereken farklı etmenler yer alıyor.

  1. Profesyonel firmalar ile çalışmanın önemi

Tatillerini otellerde yapan kişiler genel olarak tur firmaları ile çalışarak en uygun fiyatları ve en iyi otelleri bulurken yazlık kiralayacak olan kişilerin de bölgenin en başarılı emlakçıları ile görüşmesi gerekiyor. Bölge içerisinde çok sayıda emlak firması yer alırken bu firmalar sürekli olarak kişilerin yazlıkları kiralamasında aracı oluyor. Bu aşamada bu kişiler ile çalışmak en doğru kararlardan birisi olurken profesyonel internet siteleri de bu aşamada kullanılabiliyor.

  1. Lokasyonu tam olarak öğrenin

Yazlıkların hangi şehirde ya da ilçede olduğunu öğrenmek kişilerin yazlıklar hakkında yeterli bilgiye sahip olduğu anlamına gelmiyor. Hangi bölgede olduğunun yanında yazlıkların denize olan uzaklığı, alışveriş noktalarına uzaklığı, ulaşım merkezlerine uzaklığı ve daha birçok farklı etmen önemli oluyor. Bu sebeple de kişiler yazlıkları kiralarken lokasyon hakkında ayrıntılı bilgiler talep etmek zorunda oluyor. Böylece harita üzerinden bu ihtiyaçların hangi oranda karşılandığı konusunda bilgi alınabiliyor.

  1. İnternette yer alan fotoğraflarla yetinmeyin

İnternet üzerinden kiralık yazlıklara bakan kişiler çok sayıda ilan görürken ilk izlenimlerinin oluşması ilanlarda yer alan fotoğraflarla mümkün oluyor. Ancak bu aşamada fotoğraflar aynı zamanda yazlıkların kötü bölgelerini saklamak için de oldukça iyi bir yöntem oluyor. Kiralama işlemini gerçekleştirecek olan kişiler bu işlem için her zaman yazlığın olduğu bölgeye gidemezken emlakçılardan çeşitli ricalarda bulunabiliyor. Kişiler görüntülü arama ya da video yöntemiyle evin istenen her bölgesini görebiliyor. Bunun sonrasında geçerli bir bilgiye sahip olunmuş olunuyor.

  1. Kiralama bedelinin tamamını yatırmayın

Kiralama işlemleri için yazlık sahipleri ile görüşüldüğünde belirtilen tarihlerde yazlığın kiralanması için kira bedelinin yatırılması talep ediliyor. Ancak bu aşamada kişiler kira bedellerinin tamamını yatırırlarsa, yazlık sahipleri paranın tamamını aldığı için hiçbir ilgi göstermeyebiliyor. Bu sebeple de bankaya ücretin bir kısmını yatırarak sonrasında da rahatlıkla yazlık sahibi ile muhatap olabilmek mümkün oluyor. Yazlıkta herhangi bir sorun varsa rahatlıkla yazlık sahibi ile görüşerek anlaşma zemini aranıyor. Aksi halde yazlık sahipleri müşterileri ile uğraşmıyorlar.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ