Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Yeni Aksaray Devlet Hastanesi’nin yüzde 68’i tamamlandı​

Yeni Aksaray Devlet Hastanesi’nin yüzde 68’i tamamlandı​
  • 10 Kasım 2016 - 15:15

Aksaray ve bölgesine sağlık hizmeti verecek olan yeni Devlet Hastanesi inşaat çalışmaları hızla devam ediyor..

7 Ekim 2016 tarihinde dönemin Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından temeli atılan yeni Aksaray Devlet Hastanesi inşaatının %68’lik kısmı tamamlandı.

19 Mayıs 2017 tarihinde teslim edilecek

İnşaatı hızla devam eden yeni Devlet Hastanesinin, temel atma töreninde dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yüklenici firma yetkilisinden aldığı söze istinaden, inşaat 19 Mayıs 2017 tarihinde tamamlanarak Sağlık Bakanlığına teslim edilecek.

Kat yerleşim planları çıkartılıyor

Aksaray Devlet Hastanesi yetkilileri, inşaat sahasını sık sık ziyaret edip, çalışmaları yerinde takip ederken, diğer taraftan da hastane içerisine ünite ve birimlerin yerlerinin belirlendiği kat yerleşim planlarını da çıkartıyor.

Son olarak inşaat alanını gezen Aksaray Devlet Hastanesi yetkilileri ve teknik ekip, yapılan havalandırma çalışmalarını ve dış yüzeye kaplanmasına başlanan cam duvarları yerinde inceledi.

Öte yandan, Aksaray Devlet Hastanesi ekipleri, inşaat sahasında görülen eksikleri ve plan dışı yapılması gereken tadilatları da tespit ederek, değişikliğin yapılması için yüklenici firma yetkilileri ile birlikte çalışma yürütüyorlar.

5 yıldızlı otel konforunda bir hastane

Tacin mahallesine yapılmakta olan yeni hastane, 307 bin m² alanda, 17 bin m² inşaat alanı üzerine, 64 bin m² kapalı alana sahip olacak.

Yeni Devlet Hastanesi, tamamlandığında 7 katlı, 1’er kişilik 400 hasta odası helikopter pisti, yeşil alanı ve otoparkı ile 5 yıldızlı otel konforunda Aksaray ve bölge halkına sağlık hizmeti verecek..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ