Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Yeni doğan bebeklerde suçiçeği belirtileri

Yeni doğan bebeklerde suçiçeği belirtileri
  • 29.07.2017
  • 1.338 kez okundu

Her ne kadar çocuklarda sıklıkla görülen su çiçeği, doğru uygulamalar sonrasında tehlikeli olmasa da, aşısı yapılmayan ve yeni doğan bebeklerde ortaya çıkan bu rahatsızlık oldukça tehlikeli bir hale gelebilmektedir.

Her ne kadar çocuklarda sıklıkla görülen su çiçeği, doğru uygulamalar sonrasında tehlikeli olmasa da, aşısı yapılmayan ve yeni doğan bebeklerde ortaya çıkan bu rahatsızlık oldukça tehlikeli bir hale gelebilmektedir. Ateşli ve bulaşıcı bir hastalık olan bu rahatsızlık geçiren kişi var ise bebeklerinizi bu ortamdan uzak tutmanız, bulaşma riskini azaltabilecektir.

Su çiçeği aşısı

Elbette ki bebek sağlığı için önemli olan aşılardan birisi de su çiçeği aşısıdır. 1 yaşta sonra yapılan bu aşı, bebeklerinizi bu hastalığa karşı koruyabilmektedir.

Bahsedilen bu rahatsızlık için, su çiçeği belirtileri bebeklerde daha dikkatli olunması gerekenlerden olurken, çocuklarda bu süreç daha rahat atlatılabilmektedir. Fakat antibiyotik ve aspirin gibi ürünlerden uzak durmak daha sağlıklı sonuçlara yol açarken, ılık su ile duş almak, tırnakları kesmek ve sabunlu su ile yıkamak enfeksiyonları azaltabilecektir.

Bebek Sağlığında Dikkat Edilecekler

Bebek bakımı aslında sanıldığı zor ve karmaşık bir olay değildir. Zaten her anne ve baba duruma vakıf olacağı için kolaylıkla kendini bir düzene sokacak en doğru uygulamaları yapabilecektir. Bunlar için doktorlarınızdan yardım alabilir ve daha programlı bir düzen yapabilirsiniz.

Bebekler için en önemli ve aksatmamanız gereken önceliklerden biri de bebek aşılarıdır. Belli aralıklarda yapılabilen aşılar için doktorlarınız sizi yönlendirecektir. En doğru zaman dilimlerinde sizleri arayacak ve bilgi verecektir. Son yıllarda sağlık ocaklarında bu uygulama gayet başarılı olmuş ve hemşireler tarafından detaylı takip edilmeye başlanmıştır.

Bebek sağlığı için gerek seminerlere katılabilir, gerek gelişim kitapları okuyabilir, gerek ise sizden daha önce yaşamış anne ve baba adaylarına kulak verebilirsiniz. En doğru beslenme ve bakım şekilleri ile sizlere tüyolar verilecek ve en doğru şekilde uygulama yapmanız desteklenecektir. Sizlerde kendinizi çok sıkmadan ve endişeye düşmeden olabilince bebeklerinize yardımcı olmaya çalışınız. Özel durumları not alabilir ve gerektiği zamanlarda kullanabilirsiniz. Sizler bilinçli bir toplumun son derece okuyan ve bilinç kazanan yeni anne ve baba adaylarısınız.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ