Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,82
€ EURO → Alış: 6,42 / Satış: 6,45

Zeka testi ve zekayı arttırmayı sağlayan ipuçları

Zeka testi ve zekayı arttırmayı sağlayan ipuçları
  • 29.07.2017
  • 543 kez okundu

Zeka testi uygulamaları, çeşitli zeka oyunları ve zeka soruları, zeka seviyemizi belirlemek ve zekamızı geliştirmek için küçük yaşlardan beri sanal ortamlarda ya da kitaplarda karşımıza çıkmaktadır.

Zeka testi uygulamaları, çeşitli zeka oyunları ve zeka soruları, zeka seviyemizi belirlemek ve zekamızı geliştirmek için küçük yaşlardan beri sanal ortamlarda ya da kitaplarda karşımıza çıkmaktadır. Zekayı arttırmanın mümkün olduğu kanıtlansa da kendi zeka türünüze uygun test ya da oyunu seçip seçmediğiniz önemlidir.

Zeka türünüzü belirleyin

Zekanız sözel, sayısal, sosyal ya da sanatsal alanlarda olabilir. Öncelikle doğru testler ile ya da öz değerlendirme ile hangi alanda gelişmeniz gerektiğini tespit etmeli ve buna uygun geliştirici oyunlara yönelmelisiniz.

Zekayı arttırmak için ipuçları

Beslenmeniz zeka gelişimi için önemlidir. Sağlıklı yağlar içeren, balık, ceviz, fındık, kakao gibi besinleri mutlaka hayatınızda sık sık bulundurun. Fazla kilolarınızdan kurtulun, işlenmiş gıdalardan uzak durun ve mutlaka düzenli spor yapın. Zekanızı geliştirecek kelime ya da rakam bulmacalarını günlük olarak çözmeye çalışın.

Zekanızı geliştirmek için hayatınızı renklendirin

Yeniliğe açık olmayan ve belli bir rutine saplantılı kalan zekaların zamanlar köreldiği herkesçe gözlemlenebilen bir bilgi olduğu gibi bilimsel olarak da kanıtlanan bir gerçek. Hayatınızda sadece zeka testi, zeka oyunları ya da zeka soruları ile değil, tecrübe edinerek ve yeni şeyler deneyerek zekanızı geliştirin.

Yenilikler ile zeka geliştirin

Asla yapmam dediklerinizin bir listesini çıkarın ve ne kadar size uzak olursa olsun bunları deneyin. Hayata farklı bakış açılar getirmek, heyecan ve motivasyonu arttırmak, farklı tecrübeler edinmek ve olayları zekanızla deneyimlerinizi birleştirerek yorumlamak zekanızı önemli ölçüde arttıracaktır.

Renkleri sadece zekasal tecrübelerinize değil, giysilerinizden dekorasyonunuza kadar her alanda kullanın. Canlı ve farklı renkler yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü, dolayısıyla da zekanızı tetikleyecektir.

zeka testi soru 1

Her yaşa uygun zeka testleri ile eğlenerek gelişin

Zekanızı zeka testi ve eğlenceli zeka soruları ile geliştirin. Dikkat! Sorular için mutlaka sürü tutun ve olabildiğince hızlı cevap verin.

Koşu sorusu

Bir koşuya katıldınız ve ikinci olan yarışmacıyı geçiyorsunuz, kaçıncı olursunuz?

Cevap: Birinci olurum dediyseniz doğru cevaptan çok uzaktasınız, ikinciyi geçerseniz yine ikinci olursunuz.

Soruları olabildiğince hızla çözmeye devam etmelisiniz.

İlaç sorusu

Doktorunuz size her yarım saatte bir tane almanız için üç adet ilaç/hap verdi. Bunları bitirmeniz tam olarak ne kadar sürer?

Cevap: Eğer bir buçuk saat dediyseniz daha çok odaklanmanız gerekiyor demektir, ilkini anında alacağınız ve sonuncuyu son dakikada alacağınız için aralarında süre önemlidir. Yani cevap yalnızca bir saat.

Ay sorusu

Bazı aylarda 30 bazılarında 31 gün vardır, peki kaç farklı ayda 28 gün vardır?

Cevap: Her ayda 28 gün vardır.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ