Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Zona Hastalığı Nedir ? Nasıl Bulaşır ?

Zona Hastalığı Nedir ? Nasıl Bulaşır ?
  • 21.05.2017
  • 1.617 kez okundu

Günümüzün sağlık sorunları arasında görülen gece yanığı hastalığı ile ilgili paylaşımlarda bulunacağız.

Günümüzün sağlık sorunları arasında görülen gece yanığı hastalığı ile ilgili paylaşımlarda bulunacağız. Zona hastalığının diğer adı gece yanığıdır. Gece yanığı hastalığı ciltte meydana gelmektedir. Küçük yaşlarda geçirilen su çiçeği rahatsızlığının devamı olarak otuzlu yaşlardan itibaren insan vücudunda görülmektedir. Çok ağrılı ve sancılı bir hastalıktır. Nöbet şekilde meydana gelir. Rahatsızlığının tedavisi için doktor önerisi dahilinde kullanabileceğiniz pek çok antibiyotik ilaçlar ve kremler bulunmaktadır. Ayrıca alternatif tıp olarak bitkisel kür tedavileri de uygulanmaktadır. Sizlere tavsiyemiz doktorun tavsiyesi dışını çıkmadan hastalığa şifa aramak olacaktır.

Zona hastalığı kimlerde görülür ? Niçin – neden olur ? Nasıl yapılması gerekiyor. Zona hastalığının oluşması için ufak yaşlarda kişinin su çiçeği adı verilen hastalığı geçirmesi gereklidir. Bunun dışında su çiçeği olmamış kişilerde bu hastalığın görülme oranı yok denecek kadar azdır. Su çiçeği rahatsızlığı vücutta mikrop bırakarak geçmektedir. Bu mikrop ileri ki yaşlarda zona olarak karşımıza çıkmaktadır. Zona 2 – 4 hafta boyunca sürebilen bir hastalıktır. Zona ağrıları bu süreçte insanlara baya bir stres yaşatmaktadır.

Neden Zona Hastalığı Başlar ?

Zona hastalığının ilk başlangıç sebebi kişini vücut direncinin düşmesidir. Dengesiz besleme ile ardından gelen kronik belirtilerle birlikte hasta zona evresine girmeye başlar. Baş, boyun, bel, sırt gibi belirgin bölgelerde su kabarcığı şekilde görülür. İlk evreden itibaren kaşınma ve döküntü ile devam etmektedir.

Zonaya yakalanmamak için dengeli beslenilmelidir. Vücut direncini yüksel tutmalı ve stres gibi olumsuz faktörlerde uzak durulması gereklidir.

Kaynak site : http://www.zonahastaligi.org

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ