Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

28 Şubat, insan kaynaklarımızı israf etti!

28 Şubat, insan kaynaklarımızı israf etti!
  • 29.02.2016
  • 1.628 kez okundu

İlknur İnceöz: “28 Şubat sürecinin kadınları başörtülü-başörtüsüz ayırımına tabi tutması, meslek liselerine uygulanan katsayı sistemi önemli bir insan kaynağı israfına neden olmuştur.”

28 Şubat darbesinin 19. yıl dönümü dolayısıyla TBMM Genel Kurulu’nda konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz; 27 Mayıs ihtilali, 12 Mart muhtırası, 1980 darbesi, 27 Nisan e-muhtırası, Gezi kalkışması ve 17-25 Aralık operasyonlarına dikkat çekerek, “Bu darbe girişimleri ülkemizde sadece insan kaynaklarını israf etmekle kalmadı; ekonomiyi, sosyal, siyasal, demokrasi de dâhil olmak üzere her alanı kesintiye uğratan, israf eden ve bir ülkenin gelişimini, değişimini, dönüşümünü on yıllarca geriye atacak şekildeki girişimler olarak tarihe geçti” dedi.

“Katsayı zulmü nedeniyle insan kaynaklarımız israf edildi”

Konuşmasında, aslolanın millet iradesi olduğuna dikkat çeken İnceöz, “28 Şubat gerçekleştirildiğinde 28 Şubat zihniyetinin bin yıl süreceği söylenmişti. Ama çok şükür ki sağduyulu milletimiz, geçmiş döneminden ders almış, aslolanın millet iradesi olması gerektiğini bir kez daha göstermiştir. Ben, özellikle 28 Şubatta insan kaynağımızın nasıl israf edildiği noktasına da bir vurgu yapmak istiyorum. 28 Şubat, eğitim alanında, özellikle de kadınlarımız arasında çok önemli bir eşitsizliğe sebep olmuştur; kadınları başörtülü-başörtüsüz şeklinde tasnifleyerek, kendisini eşitsizliğe itecek şekilde de bir sonuç doğurmuştur. Tabii ki bu sonuç, birçok hanım kardeşimizin, kızlarımızın okuldan, eğitim hakkından yoksun olmasına sebep olmuş. Ayrıca meslek liseleri ve imam hatip liseleri için uygulanan katsayı zulmü nedeniyle insan kaynaklarımız israf edilmiş eğitimde ciddi bir fırsat eşitsizliği doğmuştur” şeklinde konuştu.

“Egemenlik bilakaydüşart milletindir”

Tüm darbeleri kınadığını ve bunların tarihimize kara bir leke olarak geçtiğini de sözlerine ekleyen İnceöz, “Bir daha ülkemize, milletimizin rızası hilafına gerçekleşmeyecek şekilde, iktidarımız döneminde, demokratik anlamda, hak ve özgürlükler noktasında atılan tüm adımların ülkemizi çok daha da ileriye taşıyacağı noktasında emin olmamız gerektiğini söylüyorum. Egemenlik, bilakaydüşart milletindir ve bundan sonra da bu şekilde devam etmesi için biz parlamenterlere çok önemli görevler düşmektedir” ifadelerine kullandı.

“Milletimiz kazanacaktır”

Konuşmasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yürütülen terörle mücadele konusuna değinen İnceöz, güçlü bir şekilde terörle mücadele eden tüm vatandaşlara ve güvenlik güçlerine kolaylıklar dileyerek şu şekilde konuştu: “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye’nin bu toprakları, ülkemizin bu toprakları kolay kazanılmadı, bundan sonra da bu coğrafyada, bu topraklarda birlik beraberliğinin muhafazasının hiç de kolay olmadığını, yaşadığımız terör olayları nedeniyle de bir kez daha görüyoruz. İnşallah, bu mücadelede de, haklı mücadelesinde, meşru mücadelesinde de, hukuki anlamda yürüttüğü mücadelesinde de milletimiz kazanacaktır. Aslolan millet iradesidir.”

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ