Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

AK Parti İl Başkanı Altınsoy’un Öğretmenler Günü mesajı

AK Parti İl Başkanı Altınsoy’un Öğretmenler Günü mesajı
  • 23.11.2017
  • 1.090 kez okundu

Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle mesaj yayınladı.

Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle mesaj yayınladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘başöğretmen’ sıfatını alması vesilesiyle, 1981 yılından bu yana her yıl 24 Kasım günü Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öncelikle 24 Kasım Öğretmenler Gününün bütün öğretmenlerimize ve eğitim camiasına hayırlar getirmesini diliyorum.

Eğitim, bir milletin dünya milletleri arasındaki yerini ve seviyesini belirleyen unsurların başında gelir. Bir devletin dünya üzerinde ki gücünü ve varlığını hissettiren en önemli etken de yine eğitimdir. Günümüzde dünya milletleri arasında güçlü ve itibarlı bir millet haline gelmemizde ki en büyük etkenlerden birisi de hiç şüphesiz eğitime yapılan yatırımlardır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil olarak yetişmesinde en büyük pay öğretmenlerindir.

Öğretmenlerimiz sadece çocuklarımızın da değil, milletimizin geleceğini şekillendiren güçlü ve büyük Türkiye’nin temellerini atan etkendir. Ülkemizin dört bir yanında en ücra köylerde dahi fedakarca görev yapıp geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın eğitimi uğruna verdikleri emekleri takdire şayandır. Bu uğurda şehit olan gazi olan öğretmenlerimizi şükranla minnetle anıyorum.

Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir. Bu vesileyle, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tekrar kutluyor, hepsine şükran ve minnetlerimizi sunuyorum..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ