Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,92
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

AK Parti’nin 4 tırlık yardımı dualarla yola çıktı

AK Parti’nin 4 tırlık yardımı dualarla yola çıktı
  • 29.01.2016
  • 1.294 kez okundu

Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay yaptığı açıklamadı, Aksaray’da AK Parti İl Başkanlığı olarak Suriye’deki Bayır-Bucak Türkmenleri’ne 4 tır yardım gönderildiklerini ifade etti..

Cumartesi Semt Pazarı içerisinde düzenlenen uğurlama törenine çok sayıda parti yönetimi ve AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay katıldı. AK Parti Sosyal İşler Başkanlığı tarafından organize edilen, giyecek, gıda ve acil ihtiyaç içerikli malzemelerin bulunduğu tırlar semt pazarı içerisinde yapılan dualarla Suriye’deki Bayır-Bucak Türkmenleri’ne gönderildi.

Burada bir açıklama yapan İl Başkanı Karatay, Türk Milleti’nin her zaman dünyanın neresinde olursa olsun yardıma muhtaç insanlar olduğunda yardım için harekete geçtiğini belirterek, Suriye’deki Bayır-Bucak Türkmenleri içinde yoğun bir çaba sarf edildiğini kaydetti. Başkan Karatay, “Bugün AK Parti İl Başkanlığı olarak Bayır-Bucak Türkmenleri’ne yardım Tır’ımızı hepinizin huzurunda inşallah yola çıkarıyoruz. Son dönemde biliyorsunuz Suriye’de özellikle Türkmen kardeşlerimize yaşatılan zulüm nedeni ile onların temel ihtiyaçları olan gıda, giyim ve battaniye tarzı ihtiyaçları genel merkezimizden gelen talimat doğrultusunda bizde Aksaray’da bir kampanya başlattık. Bundan önce biliyorsunuz sivil toplum örgütlerimiz Bayır-Bucak Türkmenleri’ne çok ciddi bir yardım yapmıştı. İl Başkanlığı olarak yine biz sivil toplum örgütlerimizle birlikte hareket ederek onlara destek vermiştik. Bugün ise sadece yine biz il başkanlığı olarak Aksaray’dan 4 tır yardım malzemesini Bayır-Bucak Türkmenleri’ne gönderiyoruz. Ben bu yardım organizasyonunda emeği geçen kardeşlerime özellikle teşekkür etmek istiyorum. Belediye başkanlarımıza, sosyal işler başkanlığımıza, sosyal işler başkanımız Serdal beye, Aksaray Belediye Başkan Vekilimiz Süleyman beye ve yardım sever kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Herkes ciddi anlamda destek sağladı. Allah izin verirse bu yardımları oradaki kardeşlerimize ulaştıracağız. Rabbim inşallah en kısa sürede oradaki zulmün sona ermesini nasip eder. Bizim soydaşlarımız, yandaşlarımız, kardeşlerimiz orada. Allah’ın izni ile inşallah bu sıkıntılı günleri de hep birlikte atlatacağız. Aziz Türk Milleti yine her zaman olduğu gibi dünyanın neresinde olursa olsun, hangi kardeşimizin başı dara düşerse düşsün elindekini, yeri geldiği zaman hepsini verip onlara yardım etmenin gayreti içinde olmuştur. İnşallah yardım Tır’larımız en hızlı şekilde kardeşlerimize ulaşır ve onların ihtiyaçlarını gidermiş oluruz. Rabbim hayırlı uğurlu yolculuklar nasip etsin şoför kardeşlerimize. Yardımın ağırlığı yiyecek, içecek, giysi, battaniye, temel ihtiyaçlar olan un, şeker, kuru gıda gibi acil malzemeler var” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından dualar edilerek 4 ayrı yardım Tır’ı Suriye’deki Bayır-Bucak Türkmenleri’ne ulaşmak üzere yola çıktı..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ