Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

AKETBİR’den kasaplık eğitiminin 3. sü düzenlendi

AKETBİR’den kasaplık eğitiminin 3. sü düzenlendi
  • 28.10.2015
  • 1.434 kez okundu

Aksaray Halk Eğitim ve Aksaray İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği Tarafından Hayvan Kesim Elemanı (Kasaplık) eğitiminin 3. sü düzenlendi..

Et ve Et Ürünleri Ticareti yapanlar ve market zincirlerinin kasap elemanı ihtiyacını gidermek amacı ile açılan “ Hayvan Kesim Elemanı (Kasaplık) eğitimine yoğun ilgi oldu. Serhat Büyükleblebicinin eğitmenliğini yaptığı 5 gün 40 saat sürecek olan kurs sonrası başarılı olan kursiyerler kasap olarak iş imkânına kavuşmuş olacaklar.

Aksaray Ticaret Borsası ve Aksaray Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Hamit Özkök Aksaray da istihdamı artırmak, yeni iş imkanları sağlamak ve Aksaray’ın ihtiyacı olduğunu gördüğümüz market zincirleri başta olmak üzere Et ve Et ürünleri ticareti yapanlar, kesimhaneler gibi alanlarda istihdam edilmek amacıyla bu kursumuzu açmış bulunmaktayız. Biz Sivil Toplum Örgütleri olarak öncü kuruluşlar olduğumuzu biliyor, sorumluluğumuzun farkında olmaya devam ediyoruz. Aksaray da hem Ticaret Borsası olarak hem de Kırmızı et üreticileri birliği olarak her türlü Eğitimi destekliyor ve desteklemeye de devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Sürekli olarak telaffuz ettiğim bir söz var “Eğitimin pahalı olduğunu düşünüyorsanız, cehaletin bedelini hesaplayamazsınız” yani eğitime harcanan para hiçbir zaman boşa gitmeyecektir. Buraya katılan bütün kursiyerlerimizi cesaretlerinden dolayı ayrıca tebrik ediyorum. Yapacakları ve atılacakları bütün işlerde başarılı olmalarını diliyorum” dedi..

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ