Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,80 / Satış: 7,83

Aksaray Belediyesi Asansör Güvenliği Protokolü imzaladı

Aksaray Belediyesi Asansör Güvenliği Protokolü imzaladı
  • 15.01.2016
  • 1.312 kez okundu

Aksaray Belediyesi’nin Asansör Güvenliği konusunda A Tipi Muayene kuruluşu olarak UDEM Uluslararası Belgelendirme Denetim Eğitim Merkezi Sanayi ve Tic.Ltd. Şti ile iki yıllık protokol imzaladığı bildirildi..

Belediye’den yapılan yazılı açıklamada, söz konusu protokolün Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve UDEM Genel Müdür Yardımcısı Yücel İşcanoğlu tarafından imzalandığı belirtildi.

Aksaray Belediyesi’nin şehirde bulunan yaklaşık 2 bin 500 asansörün işletme, bakım ve güvenliği ile ilgili olarak yeni bir firma ile 2 yıllık protokol imzaladığı belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“18.11.2008 tarih ve 27058 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği gereği Asansörlerin piyasaya arz edildiği tarih itibarıyla ilk yılın sonunda devamında ise yılda en az bir kere olmak üzere her asansörün yıllık kontrolünün yapılması gerekmektedir. Bu kapsamda Aksaray Belediye sınırları içinde yeni veya mevcut tüm asansörlerin 24.06.2015 tarih ve 29396 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan ‘Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği’ kapsamında güvenlik ve işletilmesi yönünden uygun olarak çalıştığının muayene edilmesi hususunda A Tipi Muayene kuruluşu olarak daha önce TMMOB Makine Mühendisleri Odası ile yapılan anlaşma sona ermiş ve bu yıl UDEM Uluslararası Belgelendirme Denetim Eğitim Merkezi Sanayi ve Tic.Ltd. Şti ile 2 yıllık protokol olarak imzalanmıştır”

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ