Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Aksaray İlim Yayma Cemiyeti’nde Genel Kurul yapıldı

Aksaray İlim Yayma Cemiyeti’nde Genel Kurul yapıldı
  • 20.01.2016
  • 1.813 kez okundu

İlim Yayma Cemiyeti Aksaray Şubesi 2. Genel kurulu 19.01.2016 tarihinde saat:17.30 da cemiyet binasında yapıldı.

Genel Kurul sonunda yeni yönetim belirlendi. Şube başkanlığına seçilen Ali BOYSAK iki yıldır büyük bir özveri ile görev yapan ve 50’nin üzerinde öğrenciye barınma ve burs imkanı sağlayan önceki yönetim kuruluna ve şube başkanı Dr.Selim BİÇEN’e üstün hizmetlerinden dolayı teşekkür etti ve bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi. Yeni yönetim kurulunun önceki yönetim ile beraber çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Dr. Selim BİÇEN ise iki yıllık sürede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi ve İlim Yayma adına açılacak öğrenci yurdu konusunda önemli mesafeler alındığını ve proje aşamasına gelindiğini, ayrıca cemiyet binamızda kız ve erkek öğrencilerimiz ile halkımıza açık haftalık tefsir sohbet programı başlatıldığını ve bu programın devam ettiğini belirtti. Yeni yönetim kuruluna başarılar dileyerek, bundan sonra da beraber çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

İlim yayma Cemiyetinin bugün Türkiye genelinde 129 öğrenci yurdu,151 şube ile 20 binden fazla öğrenciye yurt ve burs imkânı sağladığını belirten Ali BOYSAK; Cemiyetimizin kamu yararına çalışan dernek statüsünde olduğunu, eğitim ve kültür alanında kaliteli ve modern hizmet veren Türkiye’nin köklü ve en güvenilir bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirtti. Misyonunun; Ülkemizin kalkınmasına, milli, ahlaki, dini ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, vatanını ve milletini seven bir toplumun yetişmesine katkı sağlayacak eğitim ve kültür faaliyetleri olduğunu, bu doğrultuda çalışmaların devam edeceğini, Selim BİÇEN Bey’in belli bir noktaya getirdiği yurt projesi başta olmak üzere eğitim ve kültürel alanda halkımıza hizmet edeceklerini belirtti.

Yeni Yönetim Kurulu şu şekilde oluşmuştur:

Ali BOYSAK YÖNETİM KURULU BŞK. Kanuni And İHL Müdürü

Bektaş AYIK YÖNETİM KURULU BŞK. YRD. ASÜ Öğr Üyesi

Erol ASLANHAN YÖNETİM KURULU BŞK. YRD. GENÇ MÜSİAD Bşk.

Himmet DURGUT YÖNETİM KURULU BŞK. YRD. Kamu Hast. Gen. Sekr

Musa KUZUCU Şube Sekreteri Avukat

Serdar BAYDAR Üye Beld Bşk Yard.

Yrd. Doç. Hasan UÇAR Üye ASÜ Öğr. Üyesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ