Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,65 / Satış: 7,68
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Aksaray’da ‘Afet Müdahale Planı’ tatbikatı yapıldı

Aksaray’da ‘Afet Müdahale Planı’ tatbikatı yapıldı
  • 23 Kasım 2016 - 15:08

Aksaray´da Afet ve Acil Durum Yönetimi Müdürlüğü (AFAD) tarafından hazırlanan “Aksaray Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı” gerçekleştirildi.

Aksaray Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen “Aksaray Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı” programına, Vali Aykut Pekmez, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, İl Jandarma Komutanı Albay Gazi Demir, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin, Vali Yardımcısı Kubilay Ant, İlçe Kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları katıldı.

Aksaray Valisi Aykut Pekmez tatbikat programında yaptığı konuşmasında olası bir deprem veya diğer doğal afet olaylarında bir canın kurtarılmasının çok önemli olduğunu belirterek depreme ve diğer afet olaylarına karşı her an hazırlıklı olunması gerektiğini söyledi.

Yapılan tatbikatın masabaşında bile olsa çok önemli olduğunu belirten Vali Pekmez, afetlere hazırlıkların en ayrıntısına kadar yapılarak, olası bir deprem sonrasında ilgili kurum ve kuruluşlarca yapacakları görevlerin planlamasının büyük önem arz ettiğini söyledi.

İl AFAD Müdürü Cezmi Türkmen de plan hakkında yaptığı konuşmasında; oluşturulan deprem senaryosuna göre deprem sonrasında 26 hizmet grubunun görev yapacağını söyledi.

Birbiriyle koordineli bir şekilde çalışan hizmet gruplarının hazırlanan plan dâhilinde görevlerini yapacağını ifade eden Türkmen; planın uygulanabilir bir halde bulunması için sürekli güncelleneceğini belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından,  Aksaray da 6,0 büyüklüğünde meydana gelen deprem senaryosuna göre oluşturulan 26 hizmet grubunun yapacakları çalışmalar anlatıldı.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ