Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,57 / Satış: 7,60
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

Altınsoy, Bilgi Evi’ne yapılan çirkin saldırıları şiddetle kınadı

Altınsoy, Bilgi Evi’ne yapılan çirkin saldırıları şiddetle kınadı
  • 19 Aralık 2017 - 22:08

Aksaray Belediyesi tarafından şehrin muhtelif yerlerine yapılan çocuk oyun parkları ve yeni Cemaleddin Aksaray’i Bilgi Evi’ne yapılan çirkin saldırılara tepkiler devam ediyor..

Aksaray Belediyesi tarafından şehrin muhtelif yerlerine yapılan çocuk oyun parkları ve yeni Cemaleddin Aksaray’i Bilgi Evi’ne yapılan çirkin saldırılara tepkiler devam ediyor.

Ak Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, çocuk parkları ve bilgi evine yapılan saldırıların vicdana ve insanlığa sığmayan bir davranış olduğunu belirterek, kamu mallarına yönelik bu çirkin saldırıları gerçekleştirenleri şiddetle kınadı.

Kamu Mallarına yapılan saldırıları bir nevi vatana ihanet olarak değerlendiren Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

“Aksaray Belediyemiz tarafından halkımızın faydalanması amacıyla yapılan çocuk oyun alanlarının yakılarak tahrip edilmesi ve yine vatandaşlarımızın kitap okuması için şehrimize kazandırılan Bilgi Evi’nin camlarının kırılarak talan edilmesi, hepimizi derinden üzmüştür. Kamu malına zarar vermek bir nevi vatana ihanettir. İnsanlığa ve vicdana sığmaz. Çünkü Milletin parası, yetimin hakkı var bu yatırımlarda.

Kamu malı, insanların ortak kullanımına sunulan, herkesin yararlanma hakkı olan mallar ve hizmetlerdir. Bu mal ve hizmetler yine halktan toplanan vergi, bağış vb. yollarla tedarik edilir ve devlet malı olarak da adlandırılır. Yüce dinimizin insana yüklediği en önemli sorumluluklardan biri de emanete sahip çıkmak, ona hıyanet etmemektir. Kamu malının korunması da bu kapsamdadır.

Bizler Kamu malına zarar verenlerin en kısa sürede yakalanarak Adalete teslim edilmesini arzu ediyoruz. Bu arada Aksaray Halkımızdan da kamu malına sahip çıkmalarını, zarar verenleri görmeleri halinde emniyet birimlerine ihbar etmelerini önemle rica ediyoruz. Çünkü devletimizin hizmetlerine sahip çıkmak vatandaşlık görevidir. Aksaray’da yaşayan her vatandaşımızın da bu konuda gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz..”

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ