Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Bakan Aşçı’dan ATSO’ya övgü

Bakan Aşçı’dan ATSO’ya övgü
  • 08.10.2015
  • 1.256 kez okundu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde ilimiz sanayisinin aynası olan ATSO’ya övgüler yağdırdı..

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasını Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Asü Rektörü Prof Dr. Yusuf Şahin, Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak ve Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları ile birlikte ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı, ATSO Başkanı Ahmet Koçaş’ı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş ve ekibinin göreve gelmesi ile birlikte Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasının ilimiz tarihinde ilk defa düzenlenen ve organize edilen çalışmaların altına imza attığını dile getirirken, yapmış olduğu açıklama da; “ Sanayimizin merkezi olan ATSO son yıllarda yaptığı proje ve çalışmalarla bölge de takdir toplamıştır. Burada Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş ve çalışma arkadaşlarının büyük emeği vardır. Özellikle ilimiz tarihlerinde ilk defa düzenlen OTO Show ve Sanayi Fuarları ilimizin marka şehir olma yolunda tanıtımını ortaya çıkarmıştır. Yine aynı şekilde Aksaray’ın kalifiye eleman sıkıntısının önüne geçmek için Ticaret Borsamızla birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Organize Sanayi Bölgemize yapacak olduğu Meslek Lisesi Aksaray’ın eleman sıkıntısının önüne geçecektir.

Ticaret ve Sanayi Odaları bir şehrin sanayide ki en büyük temsilcilikleridir. Ticaret ve Sanayi Odaları ne kadar fazla çalışır ve projeler üretirse şehirler Sanayi şehri olma yolunda ilerler. Bu nokta da Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ilimizin Sanayi şehri olabilmesi için sürekli çalışmaktadır. Ben bu yüzden Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Koçaş’a ve çalışma arkadaşlarını canı gönülden tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” Dedi.

ATSO BAŞKANI KOÇAŞ “ BAKAN AŞÇI AKSARAY İÇİN BİR NİMET ”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı’nın, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etmelerinden dolayı onur duyduklarını belirten ATSO Başkanı Koçaş ise yapmış olduğu açıklama da; “ Geçici seçim hükümeti kapsamında Gümrük ve Ticaret Bakanı olan Sayın Cenap Aşçı’ya odamıza yapmış olduğu ziyaretten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bundan önceki hayatında başarılarla dolu bir dönemi olan Sayın Bakanımız bir gün olsun memleketini unutmamış hemşerilerinin sıkıntısının önüne geçmek için çalışmıştır.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına gelmesi ile birlikte de Aksaray’ın problemlerinin çözümü noktasında çalışmalar yapmaktadır. Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Cenap Aşçı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Sayın Ali Rıza Alaboyun ve İçişleri Bakanımız Sayın Selami Altınok Bakanımız Aksaray için bir nimettir. Bu yüzden hepsine ayrı ayrı teşekkür etmemiz gerekir.

Aksaray’ın sanayide ki aynası olan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu adına Bakanlarımıza başarılar diliyorum. İnşallah 1 Kasım seçimlerinden sonra Aksaraylı siyasilerimize yine Bakanlıklar verilir ve Aksaray büyümesine daha hızlı bir şekilde devam eder ”Dedi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ