Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Balon patlatma oyunu oynadınız mı

Balon patlatma oyunu oynadınız mı
  • 08.03.2016
  • 15.269 kez okundu

Balon patlatma oyunu günümüzde en revaçta olan oyunlardan bir tanesidir. Çünkü renkli ve mantığı  basit oyunlar kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen oyunlardır. Bu bahsettiğimiz oyun da bu nedenle bu kategori içerisine girer.

Rengarenk balonlarıyla çeşitli şekillerde oyunlar mevcuttur. Bu tarz oyunlar genellikle bir yay, ok yardımıyla ya da farklı tip atıcılarla balonlar patlatılır. Başka bir oyun tarzı da balonları birleştirerek patlatmadır. Yani 3 – 4 – 5’li şekilde yan yana ya da üst üste sıralanmış balonlar oyun kuralı gereğince patlatılır. Bu anlattığım oyun tarzı biraz daha bulmacaya kaçan şeklidir. Gayet eğlenceli olmasının yanı sıra bir başladığınız zaman kolay kolay başından kalkamayacağınız zevkli bir eğlence kutusudur. Bazı zamanlarda oyun içerisinde size adım hakkı tanınır ve oyun içerisinde bir hedef belirlenir. Mesela balonlar arasındaki bir nesneyi aşağıya düşürmek gibi. Bu tarz nesneleri düşürmeniz için balonları patlatmanız ve o nesneyi aşağıya kadar indirmeniz istenir. Ve her patlatma işlemi için bir adım kullanmanız gerekir. Bu hakkı sınırlarlar. O yüzden gayet mantıklı bir oyun sergilemeniz istenir zafere ulaşmak için. Bazen de sınırlı hakkın yanı sıra size bir miktar süre verilir. Geri sayım halinde ilerleyen bu süre içerisinde size oyun başında belirtilen hedefe ulaşmanız istenir. Bu hedef bazen bir nesne bazen de skor olabilir.

Balon patlatma oyunları şekline ve tarzına göre belli bir oyuncu kitlesine hitap eder. Flash oyunlar tarzında bahsedebileceğimiz oyunlar genellikle daha basit ve daha küçük yaştaki oyunculara hitap etmektedir. Küçük çocukların daha renkli ve basit oyunları sevdiğini hepimiz bildiğimiz için bu tarz oyunlar tam da onların istedikleri şekilde rahat ve kolay oyunlardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ