Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Cumhuriyet Bayramı Aksaray’da düzenlenen törenle kutlandı

Cumhuriyet Bayramı Aksaray’da düzenlenen törenle kutlandı
  • 30.10.2015
  • 1.315 kez okundu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 92. Yıldönümü Aksaray’da düzenlenen törenle kutlandı..

Tören 28 Ekim Çarşamba günü Vali Şeref Ataklı, Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın Atatürk Anıtına çelenk koyması ile başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Vali Şeref Ataklı, Valilik Makamında tebrikatları kabul etti.

Kent Meydanında devam eden törende Aksaray Valisi Şeref Ataklı’nın beraberinde Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile törene katılan vatandaşlar ve öğrencilerin Cumhuriyet Bayramını kutlamaları ile başladı.

Törende Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı Kutlama mesajı okundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından bir konuşma yapan Aksaray Valisi Şeref Ataklı, ’92 yıl önce nasıl bir coşku yaşanmışsa bugün de aynı coşkuyu hala yüreklerimizde hissediyoruz.’ dedi.

Cumhuriyetin millet iradesinin yönetime yansıması olduğunu ifade eden Vali Ataklı: “Türkiye Cumhuriyeti hepimize sunulmuş ve emanet edilmiş en büyük, en kutlu armağandır.’diye konuştu.

Cumhuriyetin vatandaşların herhangi bir nedenle birbirini üstün yada ayrıcalıklı görmediğini vurgulayan Vali Ataklı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Cumhuriyet doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine bu topraklar üzerinde yaşayan, tasada ve kıvançta bir, yüreği bayrak ve vatan sevgisi ile dolu olan Anadolu insanının birlik ve bütünlüğünün en güzel tezahürüdür. Milletimiz bugünlere nasıl gelindiğini asla unutmayacak, tarihine, milli benliğine sahip çıkacak, medeniyet yolunda kararlı biçimde yürümeye devam edecektir. Cumhuriyeti bize kutlu bir armağan olarak sunan başta Cumhuriyetimizin kurucu lideri, ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, nice isimsiz vatan evladını minnetle, şükranla, rahmetle yad ediyoruz.’ dedi.

Kılıçaslan ortaokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterileri, öğrencilerin şiirler okuduğu törende şiir ve kompozisyon yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama töreni öğrenciler ve askeri birliğin geçit töreni ile sona erdi.

Kutlama törenine Vali Şeref Ataklı, Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın, İdare Mahkemesi Başkanı Osman Erkan, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin, Gaziler ve vatandaşları katıldı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ