Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,15 / Satış: 7,18
€ EURO → Alış: 8,48 / Satış: 8,51

Down Cafe’den engelli annelerine jest

Down Cafe’den engelli annelerine jest
  • 07 Aralık 2015 - 18:10

Engelliler Haftası ve Down Cafe’nin kuruluşunun 1 yılı nedeniyle düzenlenen organizede, engelli anneleri Konya’ya giderek, Mevlana Müzesi ve Kelebekler Vadisini gezdiler..

Gönül Dostları Spor Klubü ve Down Cafe’nin ortaklaşa düzenlediği “Anneler Nefes Alıyor” isimli organize şd, 46 engelli annesi katıldı.

6 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen Konya gezisinde, anneler Mevlana Müzesini ve Kelebekler Vadisini gezerek, 1 gün de olsa, kendilerine zaman ayırarak nefes almış oldular.

Gezi ile ilgili olarak bilgi veren Gönül Dostları Spor Kulübü Başkanı Şükran Gevenç; “Engelli anneleri, yılın her günü engelli çocukları ile birlikte geçirmek zorundalar. Kendilerine zaman ayıramıyorlar. Çocukları ile birlikte okula gitmek, onların öz bakımlarını yapmak zorundalar. Çocuklarını eve tek başlarına bırakıp, bir yerlere gitme şansları yok. Bizde Aksaray Down Cafe ve Gönül Dostları Spor Kulübü olarak, sadece engelli annelerini “Anneler Nefes Alıyor” adlı etkinliğimiz ile Konya’ya götürdük. Engelli anneleri çocuklarını bir günlükte olsa eşlerine, kardeşleri bıraktılar. Bu geziyi düzenlememizde ki amaç, aynı duyguları ve sıkıntıları paylaşan fedakar engelli annelerini bir araya getirmekti. 6 Aralık Pazar günü gerçekleştirdiğimiz geziye 46 engelli annesi katıldı. Konya ilinde Mevlana Müzesini ve Kelebekler Vadisini birlikte gezdik. Aynı kaderi paylaşan, aynı sıkıntıları ve duyguları yaşayan anneleri birbirleri ile tanıştırıp, kaynaştırdık. Anneler Konya gezisinden oldukça memnun kaldılar” dedi.

Gönül Dostları Spor Kulübü Başkanı Gevenç; Engelli insanların ve annelerinin sadece engelliler haftasında hatırlamak istemediklerini, Down Cafe ile birlikte, her zaman engelliler ve engelli annelerinin yanında olduklarını belirterek, Bu tür etkinliklerin yılın çeşitli aylarında da artarak devam edeceğini ifade etti.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ