Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Dr.Sinan İnci Ulusal Kardiyoloji Kongresi’nden ödülle döndü

Dr.Sinan İnci Ulusal Kardiyoloji Kongresi’nden ödülle döndü
  • 27.10.2015
  • 1.991 kez okundu

Türk Kardiyoloji Derneği tarafından bu yıl 31.si düzenlenen “Ulusal Kardiyoloji Kongresi” 23-26 Ekim tarihleri arasında Antalya da gerçekleştirildi..

Aksaray Devlet Hastanesini temsilen katılan Kardiyolog Dr. Sinan İnci, Ulusal Kardiyoloji kongresinde, Kardiyoloji dalında önlenebilir kalp krizi konulu çalışması ile genç araştırmacılar ödülüne layık görüldü.

2011 yılından beri, genç kardiyologların ödüllendirildiği kongrede, Aksaray Devlet Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Sinan İnci, genç araştırmacı ödülünü, Kardiyoloji ana bilim dalının duayen isimlerinden Prof.Dr. Bilgin Timuralp, Prof.Dr. Murat Tuzcu ve Prof.Dr. Zeki Öngen’den oluşan ekipten aldı.

Genç araştırmacı ödülünü Aksaray halkı, Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği ve Aksaray Devlet Hastanesi adına aldığını ifade eden Dr. Sinan İnci; “Ulusal Kardiyoloji Kongresinde, kalp krizinin önlenebilirliği üzerine yaptığım çalışmalardan dolayı genç araştırmacı ödülüne layık görüldüm. Bu ödüle layık görülmek ve ödülü Türk Kardiyolojisinin duayen isimlerinden almış olmanın haklı onurunu ve gururunu yaşıyorum. Uzun süredir devam eden çalışmalarımın meyvesini aldık. Bu ödülü Aksaray halkı, Aksaray Devlet Hastanesi doktorları ve mesai arkadaşlarımın adına aldım. Kongrede Aksaray Devlet Hastanesinde branşlarında çok başarılı doktorların da bulunduğunu tüm Türkiye’ye bu ödülle göstermiş olduk. İnşallah, Aksaray’da Tıp Fakültesi ile birlikte farklı branşlarda ki doktor arkadaşlarımla beraber daha büyük başarılara hep birlikte imza atacağız. Ben buna inanıyorum” dedi

Dr. Sinan İnci; “Ödül getiren çalışmamda, Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.Himmet Durgut’a, ADH Yöneticisi Uz.Dr.Cengizhan Kılıçaslan’a ve diğer yöneticilerine, doktor ve çalışma arkadaşlarıma vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi..

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ