Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Ev kadınları evlerinde halı dokuyup aile bütçesine katkıda bulunacak

Ev kadınları evlerinde halı dokuyup aile bütçesine katkıda bulunacak
  • 18.11.2017
  • 743 kez okundu

Aksaray’da kadın istihdamı ve kadın işgücüne katılım oranını artırmak için önemli projeler gerçekleştiriliyor.

Aksaray’da kadın istihdamı ve kadın işgücüne katılım oranını artırmak için önemli projeler gerçekleştiriliyor.

Başkanı Hasibe Yazgı, Kadın Girişimci Aysun Akkurt, İŞKUR Şube Müdürü Hediye Armağan ile “Kadınların İstihdamı ve Mesleki Eğitimi İşbirliği” kapsamında yeni iş kolları oluşturmak ve ev hanımlarının bu imkânlardan faydalanmasını sağlamak amacıyla çalışma yürütmekteler.

Kadın Koordinasyon Merkezi Başkanı Hasibe Yazgı ve beraberindeki heyet, Aksaray’ın yeni İlçesi Sultanhanı’na giderek Belediye Başkanı Fahri Solak’ı ve halı atölyelerini ziyaret etti.

Aksaray Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi Başkanı Hasibe Yazgı, Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak’ı ziyareti sırasında, ev hanımlarının mesleki eğitimlerle iş sahibi olmaları konusunda yaptıkları proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Belediye Başkanı Fahri Solak ise Hasibe Hanım ve beraberindeki heyete, kadınlara yönelik yaptıkları bu güzel hizmetten dolayı teşekkür etti. Bu konuda üzerine düşen görev ne ise yapmaya hazır olduğunu belirtti.

Belediyede yapılan görüşmenin ardından ilçe Belediye Başkanı Fahri Solak, misafirlerine tarihi Sultanhanı Kervansarayını gezdirerek han hakkında bilgiler verdi.

Hasibe Yazgı ve beraberindeki heyet, sonrasında halı atölyesine giderek burada yapılan tamir işlerini gözlemlediler. Tarihi halılar ile giysiler üzerindeki işleme ve dokumaları incelediler.

Hasibe Yazgı, Aksaray’daki ev hanımlarının halı dokuma eğitimi alarak evlerinde halı dokuyup aile bütçesine katkıda bulunmaları için neler yapılması gerektiği konusunda bilgi aldı.

Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak, ev hanımlarının halı dokuma konusunda eğitim almaları için atölye ve halı tezgâhı konusunda yardımcı olabileceklerini, ayrıca hanımların evde üretecekleri ürünleri satın alarak destek verebileceklerini söyledi.

Hasibe Yazgı ise bu konuyu değerlendireceklerini ve gerekli hazırlıkları yapacaklarını ifade ederek, kadınların iş sahibi olmasına katkı sağlayacak olmasından dolayı Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak’a Teşekkür etti..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ