Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvası başladı

Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvası başladı
  • 10 Temmuz 2021

Aksaray Belediyesi’nin Geleneksel Çocuk Oyunlarını yaşatmaya yönelik başlattığı çocuk oyunları ve etkinlik turnuvaları 3 ayrı merkezde eş zamanlı olarak başladı.

Aksaray Belediyesi’nin yaz spor okulundan sonra çocuklar için yeni bir yarışma ve turnuva etkinliğine de sahipliği yapıyor. Özellikle salgın döneminde evlerinde kapalı kalan çocuklar için gerçekleşen yarışma ve turnuva oyunlarında Geleneksel Çocuk Oyunları tercih ediliyor.

AKMEK merkez binası, Fatih Mahallesi’ndeki Selime Sultan Kadın Aktive Merkezi, TOKİ Mahallesi’nde Necmiye Hatun Kadın Aktive Merkezi’nde her haftanın Cuma günü gerçekleşen etkinlik 8 hafta boyunca sürecek. Özellikle pandemi sürecinde oyun alanları daralan çocuklar ve aileleri, Aksaray Belediyesinin bu uygulamasını memnuniyetle karşıladılar.

AKMEK merkez binası ile Necmiye Hatun, Selime Sultan Kadın Aktivite Merkezlerinde çocuklar yaz tatili boyunca bir taraftan eğlenirken diğer yandan geleneksel Türk çocuk oyunlarının da yaşamasına katkı sağlıyorlar.

7 – 14 Yaş grubundan oluşan çocuklar, geleneksel sokak oyunlarından

Halat Çekme,

Çuval Şenliği,

Yedi Kiremit,

Sandalye Kapmaca,

Kartal Ol Oyunu,

Don Ateş Oyunu,

Gazete Kapmaca,

Beştaş Turnuvası,

Kabak oyunu,

Hımmıl,

Körebe’nin yanı sıra günümüzün oyun ve spor oyunları olan Bowling, Denge Koordinasyon oyunu, Olimpiyat Meşalesi, 10 pas oyunu, Voleybol Turnuvasıyla doyasıya eğleniyorlar.

Çocuklarını etkinlik alanında bekleyen aileler, kendilerine sunulan bu imkândan dolayı Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e teşekkür ettiler..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ