Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden 8 Mart etkinliği

İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden 8 Mart etkinliği
  • 10 Mart 2017 - 17:23

8 Mart Dünya Kadınlar günü sebebiyle, Aksaray İl Sağlık ve Halk Müdürlüğü tarafından kent meydanında kadınlara yönelik eğitim ve taramalar gerçekleştirildi.

8 Mart Dünya Kadınlar günü sebebiyle, Aksaray İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından kent meydanında kadınlara yönelik eğitim ve taramalar gerçekleştirildi.

Aksaray İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Arık; İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile birlikte İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğünde görevli kadın sağlık personelleri ziyaret ederek; 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı, karanfil takdim etti.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kadınlar, yaşamımızın doğumdan ölüme kadar her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, anne olmanın getirdiği büyük kutsallığa sahip olan, sorumluluk sahibi, ailesine yön veren ve gelecek nesilleri yetiştirendir. Annelik rolü ile yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin şekillendirilmesinde önemli rol oynayan kadınlarımız ailenin ve toplumun temel taşıdır. Bu nedenle kadınlarımızın her alanda eğitim alması, gelişmesi ve farkındalığının artması ülkemizin geleceğe yapacağı en büyük yatırımdır. Hiçbir kadın hayatını başladığı noktada sürdürmemeli, sürekli geliştirilmeli ve eğitilmelidir.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu,1977 yılında 8 Mart ‘ ın “Dünya Kadınlar Günü” olarak kutlanmasını kabul etmiştir. Kadınlara eşit hakların verilmesinin dünya barışını güçlendireceği ve kadınların kendilerini geliştirmelerine olanak vereceği düşüncesi bu kabulde önemli rol oynamıştır.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Sağlıklı kadınlar, sağlıklı yarınlar diyerek kadınlarımızın bilgi düzeyinin yükseltilmesi, bilinçlendirilmesi, kadın sağlığı konularında broşürlerin dağıtılması, gezici araçlarımızla kadınlarımızın taramalarını yapmak üzere Aksaray kent meydanında bütün sağlık çalışanlarımızla bir araya geldik.

Aksaray İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

“BİLİNÇLİ KADINLARIMIZ İLE SAĞLIKLI GELECEĞE…”

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ