Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut öğrencilerle buluştu

İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut öğrencilerle buluştu
  • 09.01.2016
  • 1.386 kez okundu

“Konumuz Namaz” konulu konferans vermek üzere davet edilen İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut, İmam Hatip öğrencilerine seslendi..

çerçevesinde, Aksaray Enderun Aileyi Koruma Eğitim ve Kültür Derneği ve Aksaray Merkez Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi işbirliği ile 7-8 Ocak 2016 tarihlerinde Aksaray İmam Hatip Lisesi öğrencilerine “” konulu konferans vermek üzere davet edilen İlahiyatçı Yazar imam hatip öğrencilerine seslendi.

Katıldığı konferanslarda yaptığı konuşmalarda, namaz’ın tanımını öğrencilerle soru-cevap şeklinde ele alan yazar; “Namaz bir borç değildir. Çünkü rabbimizin bizim namazımıza ihtiyacı yoktur. Namaz ruhun gıdasıdır. İmandan sonra namaz gelir.” diyerek Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) efendimizin “Yemekten, içmekten aldığınız lezzeti ben namazdan alıyorum” sözlerini hatırlattı. Sevgili peygamberimiz namazı “Allah’la Sohbet” olarak görüyor diyen sayın Ahmet BULUT konuşmasının devamında “Sevgili kardeşlerim, Allah’ın bizden istediği iyi bir Müslüman olmak, iyi bir insan olmaktır. İyi insan, iyi Müslüman olmanın temel şartı da namazdır. Namaz, imanın şekil almış halidir.” dedi.

Bulut, sözlerini şu cümleyle tamamladı:
“VURUR YÜZE İFADESİ NAMAZ KILAR Bİ TANESİ”

Konferans sonrasında kitaplarını imzalayan, öğrencilerle sohbet eden yazara Aksaray Merkez Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Mehmet ÇEKİÇ günün hatırasına hediye takdim etti.

Ahmet BULUT kimdir?
1971 yılında Çanakkale’nin Bayramiç ilçesi Karaköy köyünde doğdu. İlkokulu köyde, orta ve liseyi Bayramiç İmam Hatip’te, üniversiteyi Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okudu. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ