Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

‘Mehmet Akif Okumaları’ yapılan panellerle devam ediyor

‘Mehmet Akif Okumaları’ yapılan panellerle devam ediyor
  • 16.03.2016
  • 1.183 kez okundu

Aksaray Okuma Gurubu’nun ‘Mehmet Akif okumaları’ konulu paneli Aksaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapıldı..

Panelde Aksaray Üniversitesi öğrencisi Hamdi Ceren, Asım’ın Nesli; Hazım Kulak Anadolu Lisesi öğrencisi Tülay Sarıkaya, Akif’in Toplumsal Sorunlara Bakışı; Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi öğrencisi Mustafa Sami Kavurmacıoğlu, Nüktedan Şair Mehmet Akif ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrencisi Şeyda Karakoç ise Akif’in Gençlik Mefkûresi konuları ile panelde konuşma yaptılar.

Vali Şeref Ataklı: “Bizler gençlerimizin hizmetindeyiz”

Vali Şeref Ataklı yaptığı konuşmada “Bizler gençlerimizin hizmetindeyiz. Elimizden geldiğince gençlerimizin iyi yetişmesi, topluma kazandırılması için gerekli adımları atıyoruz. Okuma gurubu yaklaşık 4-5 yıl önce eski valilerimizden Orhan Alimoğlu Valimizin girişimleri ile ortaya çıkmış bir oluşum, büyüyerek, gelişerek devam ediyor. İnşallah da devam edecek. Bu hafta malum Mehmet Akif’in 80. ölüm yıl dönümü ve İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. yıl dönümü. Mehmet Akif Okumalarını bu haftaya denk getirdik ve 1 hafta boyunca da devam ettireceğiz” dedi.

Tarım ve Köy İşleri eski Bakanı Sami Güçlü panelde konuşan öğrencilerimizin başarısından bahsederek, konuşmacı öğrencilerin özellikle Mehmet Akif’in çalışkan özelliğini vurguladıklarını belirterek, başarının çalışmakta saklı olduğunu söyledi.

Panele Vali Şeref Ataklı, Tarım ve Köy İşleri eski Bakanı Sami Güçlü, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, öğretmenler ve öğrenciler katıldı..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ