Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,08 / Satış: 6,10
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

10-16 Mayıs Engelliler Haftası

10-16 Mayıs Engelliler Haftası
  • 11.05.2017
  • 1.121 kez okundu

Vali Aykut Pekmez 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Türkiye Engeliler Derneği Aksaray Şubesini ziyaret etti..

Vali Aykut Pekmez 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Türkiye Engeliler Derneği Aksaray Şubesini ziyaret etti. Ziyarette Beyazay Derneği Aksaray Şubesi, Görme Engelliler, İşitme Engelliler derneklerinin başkan ve yöneticileri de bulundu.

Beyazay Derneği Aksaray Şube Başkanı Doç.Dr. Mustafa Kayıhan Erbaş, Engelliler Derneği Aksaray şube Başkanı Bekir Kaya ve dernek yöneticileri tarafından karşılanan Vali Aykut Pekmez; yaptığı açıklamada kutlanan belirli gün ve haftaların toplum içinde farkındalık yaratıp sorun ve ihtiyaçları konuşmak adına önemli olduğunu söyledi.

Engelliler ile ilgili önemli düzenlemeler yapıldığını belirten Vali Pekmez; “Devletimiz engelliler ile ilgili maddi açıdan ve ekipman açısından önemli katkılar sağlıyor. Toplumda daha duyarlı hale geldi. Bunlar yüzde yüz çözüm noktasında veya bütün ihtiyaçlar karşılandı anlamına gelmiyor. Ancak 10 yıl öncesine göre çok da iyi durumdayız. Önemli mesafe kat edildi.’ dedi.

“Bizim için önemli olan engellilerin iş ve günlük hayatlarında sürdürebilecek imkânları vermek. Ulaşım ve diğer aktivitelerde rahatlıkla bulunmalarını sağlamaktır” diyen Vali Pekmez: “Daha önce evlere kapanan engelliler son yıllarda sokaklarda işyerlerinde aktivitelerde bulunuyor. Beyazay derneğinin de en önemli misyonu engelli ve engelsiz kişileri bir araya getirmek birlikte aktiviteleri gerçekleştirmek. Bizler belirlenen bu haftada sizleri ziyaret ederek varsa sorunlarınıza beraber çözüm bulmak, sizlerle hasbihal etmek üzere ziyaretimizi gerçekleştirdik.”dedi.

Engelliler Derneği Aksaray Şube Başkanı Bekir Kaya ise yaptığı konuşmasında bütün derneklerle birlikte engelliler ile ilgili yapılacak çalışma ve programları hep birlikte yapmak istediklerini belirtti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Kaya kendilerine gösterdiği ilgi ve destekleri nedeniyle Vali Pekmez’e teşekkür etti.

Beyazay Derneği Aksaray Şube Başkanı Doç.Dr.Mustafa Kayıhan Erbaş ise engeliler dernekleri ile Beyazay Derneği çatısı altında toplanarak engelli engelsiz bireyleri düzenleyecekleri çeşitli etkinlerde bir araya getirerek bu konuda toplum farkındalığını arttırmak istediklerini belirtti..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ