Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

120 Kursiyere Girişimcilik Sertifikası verildi

120 Kursiyere Girişimcilik Sertifikası verildi
  • 22.03.2016
  • 1.247 kez okundu

Aksaray’da Ahiler Kalkınma Ajansı ve KOSGEB destekleri ile Aksaray Sanayi ve Ticaret Odası (ATSO) tarafından düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ programına katılan 120 girişimci adayına düzenlenen törenle sertifikaları verildi..

ATSO Başkanı Ahmet Koçaş yaptığı konuşmada sertifikasını alacak girişimci adaylarına örnek olması için Vali Şeref Ataklı’nın hayatını örnek göstererek zorlukların ve yoklukların azimlerini kırmamaları gerektiğini belirterek hayal etmekten ve çok çalışmaktan asla vazgeçmemelerini söyledi.

Vali Şeref Ataklı: “Çalışmak, çabalamak ve gayret etmek herkesin taşıması gereken bir vasfı olmalıdır”

ATSO konferans salonunda düzenlenen törende konuşan Vali Şeref Ataklı; “Çalışmak, çabalamak ve gayret etmek hepimizin taşıması gereken bir vasfı olduğunu düşünüyorum. Hiçbir şey kendiliğinden olmuyor, çalışmadan bir şey elde edilmiyor. Allah bize bu gücü, kuvveti vermiş, bu doğrultuda ailemizin rızkını kazanmak için çalışmamız, çabalamamız gerekiyor” dedi.

Vali Ataklı, İnsanın değerli bir varlık olduğunu fakat yaptıkları ile bu değerini katlayacağını belirterek, “Bizde okumanın önemli bir değer olduğunu fark ettik ve ailemiz ve öğretmenlerimizin de desteğiyle bu noktaya geldik. Milletimize ve topluma faydalı olmaya çalışıyoruz” dedi.

Girişimci adaylarına kuracakları işlerinde başarılar dileyen Vali Ataklı, sertifika alan bütün arkadaşların zengin olamayacağını fakat hepsinin belli bir tecrübe elde edeceğini belirterek bu tecrübelerin zamanı geldiğinde paradan daha değerli olabileceğini söyledi.

Sertifika törenine Aksaray Valisi Şeref Ataklı, eşi Adile Ataklı hanımefendi, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, İl Genel Meclis Başkanı Muammer Tüzün, İl Defterdarı Uğur Arslan, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız, KOSGEB Aksaray Hizmet Merkezi Müdürü Hakan Koçak, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, ATSO üyeleri ve kursiyerler katıldı..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ