Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

12’nci Fakülte için karar Bakanlar Kurulu’nda

12’nci Fakülte için karar Bakanlar Kurulu’nda
  • 21.08.2017
  • 1.546 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO)’nun Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüşmesine dair sürecin sorunsuz şekilde ilerlediğini; kararın Bakanlar Kurulu’na sevk edildiği belirtti..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO)’nun Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüşmesine dair sürecin sorunsuz şekilde ilerlediğini; kararın Bakanlar Kurulu’na sevk edildiği belirtti.

ASÜ’nün 12’inci fakültesi için çalışmalar hız kazandı. Üniversitenin en köklü okullarından olan BESYO’nun, Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüşmesi için bir Senato Kararı aldıklarını ve ilgili kararın YÖK’e gönderildiğini ifade eden Rektör Şahin, “YÖK, bu kararı onayladı ve yaklaşık 2,5 ay önce Milli Eğitim Bakanlığına gönderdi. Burada yapılan görüşmelerin ardından başta Maliye Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumların onayları alındı ve Spor Bilimleri Fakültesi’nin kuruluş kararı Bakanlar Kuruluna sevk edildi. Şayet Bakanlar Kurulu da bu dönüşüme onay verirse, ASÜ 12’nci Fakültesi’ne kavuşmuş olacak” dedi.

Sürecin şu ana kadar sorunsuz şekilde ilerlediğini, bundan sonrası için de samimi şekilde çalışmayı sürdüreceklerini ifade eden Prof. Şahin, “Üniversitemizi geliştirmek için yaptığımız çalışmalara katkı veren herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ