Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,51 / Satış: 7,54
€ EURO → Alış: 8,86 / Satış: 8,89

15 Temmuz Şehitlere Saygı sergisi

15 Temmuz Şehitlere Saygı sergisi
  • 01 Haziran 2017 - 17:39

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kültür ve sanat konusunda, ayağı yere basan ve bu topraklara ait olan çalışmaların sayısının artmasını önemsediklerini ifade etti..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kültür ve sanat konusunda, ayağı yere basan ve bu topraklara ait olan çalışmaların sayısının artmasını önemsediklerini ifade etti.

ASÜ Resim Bölümü “15 Temmuz Şehitlere Saygı” konulu bir resim sergisi açtı. Serginin açılışında konuşan Rektör Şahin, iç derinliği arttıran sanatsal çalışmaların sayısının giderek arttığını ve bundan dolayı da mutlu olduklarını söyledi. Sanatın ifade biçiminin son derece etkili ve kalıcı olabildiğine değinen Şahin, “15 Temmuz’da gerçekleşen hain darbe girişimi milletimizin feraseti ve devlet yöneticilerimizin dik duruşu ile püskürtüldü. Sanatsal bir bakış açısıyla o gece yaşananların resimlerle anlatıldığı sergimiz bu açıdan çok önemli. Hem hocalarımıza, hem de öğrencilerimize, serginin oluşmasına sundukları katkılar münasebetiyle teşekkür ederiz” dedi. Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Emre ve Resim Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Diğler’in kısa konuşmalarının ardından sergideki çalışmalar gezildi. Rektör Şahin, öğrencilerden, yaptıkları çalışmaların hikâyesini dinledi.

Etkinliğin son bölümünde, serginin düzenlenmesine emek veren isimlere belgeleri takdim edildi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ