Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

15 Temmuz yardım kampanyasına ATSO’dan 25 bin TL

15 Temmuz yardım kampanyasına ATSO’dan 25 bin TL
  • 08.08.2016
  • 1.276 kez okundu

15 Temmuz tarihinde milli irade ve demokrasiye karşı gerçekleştirilen darbe teşebbüsü sırasında şehit olan vatandaşların aileleri ile yaralanarak gazi olanlara yönelik başlatılan yardım kampanyasına ilimiz sanayisinin merkezi olan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası 25 Bin TL’lik yardımda bulundu..

Geçtiğimiz Cuma günü olağanüstü toplanan ATSO Meclisi, birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyulan bu günlerde başlatılan yardım kampanyasına duyarsız kalmadı.

TEKİN “ DUYARSIZ KALAMAZDIK”

Konu ile ilgili açıklama yapan ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin, yapmış olduğu açıklama da; “Anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini ve temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik menfur 15 Temmuz 2016 Silahlı Darbe Teşebbüsü, Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti, Hükümetimizin kararlı tutumu ve aziz milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir. Bu vesile ile şanlı tarihimizin sayısız örneklerinde olduğu gibi millet ve devlet kenetlenmesi bir kez daha kendini göstermiştir.

Söz konusu hain Silahlı Darbe Teşebbüsünde şehit olan vatandaşlarımızın ailelerinin kederlerini hafifletmek ve yaralılarımızın acılarına ortak olmak için Hükümetimiz, şehit ve gazilerimize tanınan bütün hakları tanımış ve tüm imkânları seferber etmiştir.

Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın yayınladığı genelgeyle, milletimizin bu acı karşısında yoğun yardım etme talebini karşılamak amacıyla; Başbakanlıkça belirlenecek esaslar çerçevesinde harcanmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevlendirilerek bir yardım kampanyası başlatılmıştır. ATSO Meclisi olarak kampanyaya 25 Bin TL’lik destekte bulunduk. Vatandaşlarımız, kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerini ve tüm üyelerimizi bu kampanyaya katılmaya davet ediyoruz” Dedi.

KOÇAŞ “ GÜN BİRLİK VE BERABERLİĞE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR”

15 Temmuz günü ihanet şebekeleri tarafından haince yapılan darbe girişimi neticesinde yüzlerce vatandaşımızın şehit ve gazi olduğunu belirten ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; “ Darbe girişimi sonucunda hayatını kaybeden ve gazi olan vatandaşlarımızın aileleri için başlatılan yardım kampanyasına Meclisimiz 25 Bin TL’lik bir yardımda bulunmuştur.

15 Temmuz 2016 silahlı darbe teşebbüsünde şehit olan vatandaşlarımızın ailelerinin kederlerini hafifletmek ve yaralılarımızın acılarına ortak olmak için hükümetimiz şehit ve gazilerimize bütün hakları tanıyarak tüm imkanları seferber etmiştir. Ancak toplum olarak bizim de bu dayanışmaya katkıda bulunmamız gerekiyor. Nitekim buna yönelik isteklerin çokluğu nedeniyle Başbakanlıkça bir yardım kampanyası başlatılmış bulunulmaktadır. Milletimizin birbirine ihtiyaç duyduğu bu günler birlik ve beraberliğimizin sergileneceği günlerdir.

Aksaray sanayicisi, esnafı, tüccarı, vatandaşı olarak elimizden geldiğince Başbakanlığımız tarafından açılan bu kampanyaya destekte bulunalım. Ülkemizi bölmeye milletimizi parçalamaya, ezanımızı susturmaya çalışan içerdeki ve dışardaki düşmanlarımıza inat birlik ve beraberliğimizi gösterelim” Dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ