Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

15 Temmuz’un nöbetçisiyiz 16 Nisan’ın evetçisiyiz konferansı düzenlendi

15 Temmuz’un nöbetçisiyiz 16 Nisan’ın evetçisiyiz konferansı düzenlendi
  • 22.03.2017
  • 1.143 kez okundu

Aksaray Memur-Sen, Aksaray Kültür Merkezi’nde 15 Temmuz’un nöbetçisiyiz 16 Nisan’ın evetçisiyiz konulu bir konferans düzenledi.

Aksaray Memur-Sen 21 Mart 2017 Salı günü Aksaray Kültür Merkezinde düzenlemiş olduğu; 15 Temmuz’un nöbetçisiyiz 16 Nisan’ın Evet çisiyiz Konulu Konferansa; Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bayraktutar, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili) Latif Selvi, Aksaray Memur –Sen Başkanı Murat Günaydın, Memur Sen’e bağlı diğer sendika başkan ve yönetim kurulları, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Millet Vekili Cengiz Aydoğdu, Diğer Sivil Toplum Kuruluşlarının Yönetimleri ve Memur-Sen’e bağlı sendikalarımızın üyeleri ve birçok davetli katıldı.

Aksaray Memur Sen Başkanı Günaydın; “Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu Memur Sen’li dava arkadaşlarımı selamların en güzeli ile selamlıyorum. Biz Aksaray Memur Sen olarak Genel Başkanımız Ali Yalçın’ın çağrısı üzerine 25 Temmuz gecesi meydanlara çıktık. Demokrasimize, Ülkenin geleceğine sahip çıktık ve her türlü vesayete karşı olduğumuzu bir daha gösterdik. İnşallah 16 Nisan 2017de de EVET diyerek istikrara sahip çıkacağız” dedi. Başta Memur Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Bayraktutar’a Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi’ye ve tüm katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” diyerek konuşmalarını tamamladı.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Anadolu’nun Güzel Şehri, Somuncu Baba diyarına ve tüm katılımcılara selam olsun diyerek sendikal çalışmalara ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Latif Selvi;

” Referandumda Evet diyoruz” Seminerde Türkiye gündemine ilişkin konuşan Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, referandumda ‘Evet’ diyeceklerini vurguladı. Selvi, “Herkesin bildiği üzere ülkemizde bir referandum yapılacak. Herkes bilmelidir ki biz Eğitim Bir-Sen Sendikası olarak referandumda Türkiye’nin tam bağımsızlığı için, istikrar için, daha güçlü bir Türkiye için evet oyu kullanacağız” ifadelerine yer verdi. Selvi, “Bugün milletvekilleri yasama görevi yapması yerine yürütmenin bir parçası haline dönüyor. Halbuki yeni sistemde milletvekillerinin tek bir görevi olacak o da yasama. Bunun içinde yine yargı erki görevini bağımsız şekilde yapacaktır. Yani yeni sistem ile Cumhurbaşkanını denetleyebilecek. Ortalıktaki diktatörlük, tek adamlılık, başkana kimse karışamayacak iddiaları tamamen bilinçsizce söylenen iddialardır. Bugün ‘yargı bağımsızlığından söz ediyor muyuz?’ dediğimiz zaman tabiki yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı tartışılmaktadır. Benim kanaatim şu yöndedir, Türkiye’de yargı vesayeti vardır. Yabi yargı, belirleyici erk olarak her şeye karışmaktadır. Nitekim bu ülkede partiler kapatılmıştır. Halbuki partiler yetkilerini halktan alırlar ve halka verirler. Yargı erki adaletin tesisi ile ilgili sorumludur, iktidar kurmak ya da iktidar yıkmakla ilgili değildir. Türkiye’de bir çok parti kapatıldı fakat kapatılan hiçbir partinin nedeni tatmin edici değil. Zaman zaman siyasetin karşısında iktidarın karşısında muhalefet oldular. Yargının görevi adaleti yerine getirmektir. Ben adaleti tesis etmek için istediğimi iktidara taşır ve indiririm gibi bir yükümlülüğü kesinlikle yoktur. Cumhurbaşkanının şuan meclisi feshetme yetkisi var, fakat yeni sistemde böyle bir şey söz konusu

değil. Yeni sistemde meclis feshedildiğinde Cumhurbaşkanı kendini de feshetmiş olur. Biz diyoruz ki bu değişim desteklenmelidir” diye konuştu.

Latif Selvi; bu programı düzenleyen Memur- sen Başkanı Günaydın’a ve tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmalarını tamamladı..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ