Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

2015’in son toplantısında 100 dönüm parsel tahsis edildi

2015’in son toplantısında 100 dönüm parsel tahsis edildi
  • 30.12.2015
  • 1.342 kez okundu

2015 yılının son toplantısında yatırımcılara 100 dönüm parsel tahsis edildi..

Aksaray Valisi Şeref Ataklı: “Aksaray OSB’ye yatırımcı ilgisi artarak devam ediyor”

OSB yönetim kurulu toplantısı Vali Şeref Ataklı başkanlığındaAksaray Belediye Başkanı OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Haluk Şahin Yazgı, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş ve OSB Bölge Müdürü İstem Çağlar’ın katılımıyla OSB bölge müdürlüğündeyapıldı.

Toplantı sonunda açıklamada bulunan Vali Şeref Ataklı 2015 yılının son toplantısında yatarım taahhütlerini yasanın belirlediği sürede yapamayan yatırımcılara tahsis edilen parsellerin iptal ederek yeni yatırımcılara tahsis edildiğini söyledi. Vali Ataklı yaklaşık 100 dönümlük alanın yatırım talebinde bulunan yeni yatırımcılara tahsis edildiğini belirtti.

Toplantıda 2015 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vali Ataklı; 2015 yılının OSB açısından iyi bir yıl olduğunu söyledi.

Vali Ataklı açıklamasını şöyle sürdürdü: “OSB’nin altyapıya ilişkin eksiklikleri giderildi. Sosyal alanlar ile ilgili ihtiyaçlar giderildi. İtfaiye teşkilatı kurularak faaliyete geçirildi. 112 Acil Sağlık Merkezi binası yapılarak hizmete sokuldu. OSB içindeki yol onarımları ve iyileştirilme ilgili çalışmalar yapıldı. OSB’yi il merkezine bağlayan ana güzergâhta asfalt çalışması yapıldı. Bu çalışma belediyemiz ve özel idare ile birlikte gerçekleştirdik. Belediye Başkanımız sağ olsunlar bu konuda fedakârlık gösterdi. 6 -7 km yol sıcak asfalt şeklinde yapıldı.’ dedi.

Aksaray Organize Sanayi Bölgesine Aksaray’dan ve Aksaray dışından yatırımcı taleplerinin artarak devam ettiğini ifade eden Vali Ataklı; “Bunun sonuçlarının 2016 yılında göreceğiz. 2016 yılında 500 hektarlık genişleme alanı ile ilgili çalışmalarımızı sonuçlandırmış olacağız. Bu alanda yeni yatırımcılara tahsis etmeye başlayacağız.’ diye konuştu.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı OSB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Koçaş’da yaptığı açıklamasında Aksaray OSB’nin hızlı bir büyüme içinde olduğunu ifade ederek çok ciddi yatırımcı taleplerinin bulunduğunu 500 hektarlık genişleme alanından yer tahsis etmek için gün saydıklarını söyledi.

Koçaş; Aksaraylı işadamlarına seslenerek gün geçmeden Aksaray OSB’de yatarım yaparak yerlerinin almaları tavsiyesinde bulundu.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ