Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

2016 yılının 1.dönemi değerlendirildi

2016 yılının 1.dönemi değerlendirildi
  • 15.04.2016
  • 1.952 kez okundu

2016 yılının 1. Dönem Değerlendirme İl Koordinasyon Kurulu Vali Şeref Ataklı Başkanlığında Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı..

Vali Şeref Ataklı yaptığı açıklamada 2016 yılı yatırım programında proje bedelleri toplamı 1 milyar 482 milyon 682 bin TL olan 222 projenin yer aldığını söyledi.

Projelerin önceki yıllar harcamaları toplamının 753 milyon 553 bin TL 2016 yılı ödeneklerinin ise 232 milyon 781 bin TL olarak hesaplandığını belirten Vali Ataklı: “1. Dönem sonu itibariyle 1 Ocak – 31 Mart tarihleri arasındaki dönem itibariyle bu projelere 22 milyon 665 bin TL harcanarak yılı ödenekleri toplamına yüzde 10 nakdi, yüzde 29 da fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. 222 projeden 20’si tamamlanırken 94’üne henüz başlanmamış 108’i ise devam edilen projelerdir’ dedi.

Genel olarak yatırım programlarını izlediklerini yatırımların durumunu takip ettiklerini söyleyen Vali Ataklı, “Başarılı uygulamalarımız var. Eksiz ve yetersiz hususlar her zaman olabiliyor. Bunları gidermek içinde ilgili kurum ve birimlerle koordinasyonu sağlayarak hizmetlerin devamını sağlama gayreti gösteriyoruz.” dedi.

Toplantı daha sonra yatırımcı kamu kurumlarının bölge ve il müdürleri tarafından Aksaray’da devam eden yatırımlarla ilgili bilgi vermeleri, sorun ve ihtiyaçlarla ilgili konuların görüşülmesi ile devam etti.

Toplantıya katılan ilçe ve belde belediye başkanları ilçe ve beldelerindeki yatırımlar ve eksikliklerle ilgili koordinasyon kurulunu bilgilendirerek yapılması gerekenlerle ilgili taleplerini ilettiler.

Vali Şeref Ataklı, daha önce düzenlenen toplantılarda dile getirilen hususlarda ilgili kurumların eksiklik veya sorunun durumu hakkında neler yapıldığı konusunda bilgi verilmesini isteyerek ‘Sorunlara çözüm odaklı bir yaklaşım sergileyeceğiz. Koordinasyon Kurulunda iletilen sorunların durumu ile ilgili olarak bir sonraki toplantıda ilgili kurum ne yaptığını anlatacak. Aynı sorunları tekrar edilmemesi için kurumlarımız aksaklığa meydan vermesin.” dedi.

2016 yılının 1. Döneminin değerlendirildiği koordinasyon toplantısına Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Belediye Başkan Vekili Mustafa Karahancı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, İlçe Kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları ile yatırımcı kamu kurumlarının bölge ve il müdürleri katıldı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ