Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,26 / Satış: 9,30
€ EURO → Alış: 10,73 / Satış: 10,77

2021 yılı bitmeden Aksaraylı ihracatçılardan tarihi rekor geldi

2021 yılı bitmeden Aksaraylı ihracatçılardan tarihi rekor geldi
  • 09 Ekim 2021

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, pandemi döneminde Aksaray’ın ihracatında artışların devam ettiğini ve yeni rekorların geldiğini belirtti.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Göktaş, yaptığı açıklamada; “Aksaray 2021 yılı Eylül ayında gerçekleşen 19 Milyon $’lık ihracat ile hem bir önceki ay hem de bir önceki yılın aynı ayına göre artış göstermiştir. Pandemi şartlarına rağmen hız kesmeyen Aksaraylı İhracatçılar yıllık ortalama 110 Milyon $’lık ihracat rakamını yılın tamamlanmasına 3 ay kalmasına rağmen Eylül ayına kadar toplamda 126 Milyon $’lık ihracat yaparak tarihi bir rekora imza atmıştır. Aksaray’da büyüyen imalat sektörünün Avrupa başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerine ihracat yaptığı ve tekstil, otomotiv, çelik silo, gıda alanında ilerleme yapıldığı görülmüştür.

Her geçen gün büyüyen sektörlerimizin yaptığı ihracatlar şehrimizi ilerleyen dönemlerde çok daha iyi noktalara getirecektir. Bu rakamların içerisinde merkezleri İstanbul olan dev markalarımızın rakamları da katılmış olsaydı bugün şehrimizin ihracat rakamları 1 Milyar Dolar’ın üzerinde olacaktı. Buna rağmen hızla gelişen ve potansiyelini her yıl katlayarak artıran şehrimizin yeni yatırımların gelmesi ve onlarla birlikte yan sanayicilerimizin de katkı sunmasıyla Aksaray gelecek Türkiye’nin Sanayi Kenti olacaktır.

Bizler de iş dünyasının temsilcileri olarak şehrimizin hedeflerine ulaşmasında öncü rol olmaya devam edecek ve ortak aklın gücüyle Aksaray’ı çok daha iyi yerlere getirmek için çalışacağız” Dedi..

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ