Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,73 / Satış: 5,75
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

30 sokağa 14 kilometre sıcak asfalt atıldı

30 sokağa 14 kilometre sıcak asfalt atıldı
  • 29.05.2018
  • 2.765 kez okundu

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, şehrin muhtelif bölgelerinde belediye tarafından yapılmakta olan çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı

Aksaray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler şehrin birçok bölgesinde asfalt çalışmalarını hız kesmeden devam ediyor. Ekipler, alt yapısı tamamlanan Hürriyet Mahallesinde havaların ısınmasıyla birlikte sıcak asfalt serim çalışmalarına sürdürüyor

Aksaray belediyesi tarafından yapılan çalışmalar kapsamında Hürriyet Mahallesinde 24 sokağa 5 bin 73 ton sıcak asfalt atarak yaklaşık 7 kilometrelik yolu asfaltlayıp vatandaşların hizmetine sundu.

Yine Yavuz Sultan Selim Mahallesinde yapılan asfalt çalışmaları sonucunda 18 Sokakta ise 12 bin 19 ton sıcak asfalt kullanılarak o bölgede de yaklaşık 7 kilometrelik yol asfaltlandı.

Başkan Yazgı, Başkan Yardımcısı Süleyman Canbulut ve ilgili daire müdürleriyle birlikte Hürriyet mahallesinde ve Yavuz Sultan Selim Mahallesinde yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

4 YILDA 700 BİN TON ASFALT KULLANILARAK 510 KİLOMETRELİK REKOR SEVİYEDE ASFALT ATTIK

Altyapı ve asfalt çalışmalarına da değinen Başkan Yazgı, 800 kilometrelik geniş bir yol ağı olan Aksaray´da 4 yılda 700 bin ton asfalt kullanılarak 510 kilometrelik rekor seviyede asfalt atıldığını ifade etti. Başkan Yazgı, bu kapsamda 250 kilometrelik yolda sathi kaplama çalışması yapıldığını 760 cadde ve sokakta yol açma, genişletme ve stabilize çalışması yapıldığını kaydetti.

Başkan Yazgı Hürriyet ve Yavuz Sultan Selim Mahallesi ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi “Aksaray’da 48 adet mahallemiz var. Biz ilk göreve başladığımızda önce kenar mahallelerden başlayarak hizmetimizi sunacağız dedik. O zaman Hürriyet Mahallesi de ilk başladığımız mahallelerdi zaman yol üzerinde evler olduğu için biraz gecikmeli olarak ta olsa Elhamdülillah o çalışmaları tamamladık. Bu sene de asfalt çalışmamıza Hürriyet mahallesinden başladık. Bütün sokakları pırıl pırıl asfaltladık. Belki de yıllardır hiç yapılmayan bir hizmeti burada gerçekleştirmiş olduk. Bizim buradaki amacımız burada yaşayan vatandaşlarımızın ayağını tozdan topraktan ve çamurdan kurtarmaktır. Sonra yaşadığı yerde mutlu olacağı seveceği bir şehir oluşturmak. Şehrimizin birçok noktasında bu seviyede ve bu güzellikte asfaltlar atılıyor. Hürriyet mahallemizi de bu şekilde asfalta kavuşturmuş olduk.

Ramazan ayındayız ve ekiplerimiz sıcağın altında asfalt çalışmalarını sürdürüyorlar. Oruç zamanı da olsa durmak yok yolumuza devam ediyoruz. Bu arada bu çalışmaların gerçekleşmesinde emeği olan Başkan Yardımcılarımızdan şeflerimize, işçilerimize kadar tüm çalışanlarımızın her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Hürriyet Mahallesi Muhtarı Yavuz Yılmaz’da Başkan Yazgı’nın hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Öncelikle başkanımızdan Allah razı olsun. Mahallemizin tüm yollarını ara sokaklarına varana kadar asfaltladı. Yollarımızın asfaltlanmasında emeği geçen herkese ve başkanımıza Teşekkür ediyorum” Dedi.. (HaberAksarayCom)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ