Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

48 mahallede ilaçlama çalışmaları devam ediyor

48 mahallede ilaçlama çalışmaları devam ediyor
  • 21 Temmuz 2017 - 01:12

Aksaray Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 5 araçlı ilaçlama ekibi, akşamları saat 19.00 ile 23.30 arasında 48 mahallede ilaçlama çalışması yapıyor..

Aksaray Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 5 araçlı ilaçlama ekibi, akşamları saat 19.00 ile 23.30 arasında 48 mahallede ilaçlama çalışması yapıyor.

Ekipler, İlaçlama çalışmalarına kenar mahallelerde besicilik faaliyeti yapan mandıra ve ahırlarda başladı. Ardından su birikintileri, kanallar da ilaçlanarak kontrol altına alındı.

İlaçlama kapsamında çöp alanları başta olmak üzere bit, pire, kene, fare, sivrisinek, karasinek, hamam böceği gibi tehdit oluşturacak haşerelerin bertaraf edilmesi hedeflendiği kaydedildi.

Yetkililer yaptıkları açıklamada “48 mahallede 5 araçla rutin olarak ilaçlama yapılmaktadır. Tüm mahaller aksam19: 00 -23.30 arası ilaçlama yapılıyor. İlaçlama araçlarımızın ikisi sulu sistemdir. Duman olmadığı için vatandaşlarımızda sanki ilaçlama yapılmadığı gibi algı oluşmaktadır. Serin havada yapılması gereken İlaçlama çalışmalarımız hafta sonları da devam etmektedir.” şeklinde konuştular

Yetkililer, yıl boyunca süren ilaçlama döneminde 4,5 ton ilaç kullanıldığını kaydettiler.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ